Z Kazimierza dookoła Polski (video)

Skomentuj (4)

Z Kazimierza na wiosnę wyruszy Bieg trzeźwości - 45 dni dookoła Polski. Wystartuje w nim jeden biegacz, który pokona łącznie 2800 km.

Nazywa się Kazimierz Piskorek. Ma 53 lata, mieszka w Uściążu, niedaleko Kazimierza Dolnego. Z bieganiem jest związany od ponad 10 lat. To jego sposób na to, żeby być cały czas aktywnym. Uczestniczył w wielu sportowych zawodach, między innymi kilkakrotnie w półmaratonach warszawskich, krakowskich, poznańskich, wrocławskich czy lubelskich. W roku ubiegłym zdobył Koronę Maratonów Polskich, czyli wziął udział w co najmniej pięciu największych polskich maratonach w przeciągu roku. Za sobą ma takze czterodniowy 264 - kilometrowy bieg - pielgrzymkę Kazimierz Dolny - Częstochowa Jasna Góra. Z powodzeniem uczestniczył również w wielu innych biegach na krótszych dystansach.

- Teraz nie wyobrażam sobie życia bez biegania. To moja pasja! – deklaruje Kazimierz Piskorek.

Ta jego pasja w tym roku ma szansę zaowocować 45 dniowym biegiem dookoła Polski. Start z kazimierskiego Rynku zaplanowany jest na 3 maja. Przed Kazimierzem Piskorkiem 41 miejscowości i 2800 km w kilkudziesięciu 60 – kilometrowych odcinkach.

- To będzie ultra bieg, w którym decydującą rolę odegra siła biegowa. Ze względu na praktykę i niezbędne doświadczenie jestem do niego przygotowany – mówi biegacz.

Realizując swoją pasję, Kazimierz Piskorek prowadzi zdrowy tryb życia, popularyzując go w środowisku. Swój bieg 45 dni dokoła Polski opatrzył nazwą „Bieg trzeźwości”.

- Ósmy rok jak jestem trzeźwy - wolny od wszelkich uzależnień. Należę do grupy AA "Dobrze, że jesteś" w Kazimierzu Dolnym. Swoją postawą, aktywnym i zdrowym trybem życia chcę pokazać, że możliwe jest wyjście z wszelkich nałogów. Bieganie to wolność, to sens życia!

Pomóżmy zrealizować Kazimierzowi Piskorkowi jego marzenie. To przedsięwzięcie, jak wszystko dzisiaj, wiąże się z kosztami. Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła akcja, która potrwa 49 dni – do 28 marca. Jej celem jest sfinansowanie biegu Kazimierza Piskorka w 45 dni dookoła Polski. Poza tym są ciekawe nagrody, które można uzyskać tylko teraz – czyli w czasie trwania akcji, m.in. oficjalne koszulki biegu, płyty zespołów Łąki Łan i Dziady Kazimierskie.

- Projekt zostanie ufundowany, jeśli do godziny 20.00 28.03.2015 otrzyma co najmniej 12 000 zł wsparcia – czytamy na portalu Polakpotrafi.pl.

Wszystkie drogi – także ta dookoła Polski – zaczynają i kończą się w Kazimierzu. Prawda? Prawda!

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę