Z Kazimierza dookoła Polski (video)

Skomentuj (4)

Z Kazimierza na wiosnę wyruszy Bieg trzeźwości - 45 dni dookoła Polski. Wystartuje w nim jeden biegacz, który pokona łącznie 2800 km.

Nazywa się Kazimierz Piskorek. Ma 53 lata, mieszka w Uściążu, niedaleko Kazimierza Dolnego. Z bieganiem jest związany od ponad 10 lat. To jego sposób na to, żeby być cały czas aktywnym. Uczestniczył w wielu sportowych zawodach, między innymi kilkakrotnie w półmaratonach warszawskich, krakowskich, poznańskich, wrocławskich czy lubelskich. W roku ubiegłym zdobył Koronę Maratonów Polskich, czyli wziął udział w co najmniej pięciu największych polskich maratonach w przeciągu roku. Za sobą ma takze czterodniowy 264 - kilometrowy bieg - pielgrzymkę Kazimierz Dolny - Częstochowa Jasna Góra. Z powodzeniem uczestniczył również w wielu innych biegach na krótszych dystansach.

- Teraz nie wyobrażam sobie życia bez biegania. To moja pasja! – deklaruje Kazimierz Piskorek.

Ta jego pasja w tym roku ma szansę zaowocować 45 dniowym biegiem dookoła Polski. Start z kazimierskiego Rynku zaplanowany jest na 3 maja. Przed Kazimierzem Piskorkiem 41 miejscowości i 2800 km w kilkudziesięciu 60 – kilometrowych odcinkach.

- To będzie ultra bieg, w którym decydującą rolę odegra siła biegowa. Ze względu na praktykę i niezbędne doświadczenie jestem do niego przygotowany – mówi biegacz.

Realizując swoją pasję, Kazimierz Piskorek prowadzi zdrowy tryb życia, popularyzując go w środowisku. Swój bieg 45 dni dokoła Polski opatrzył nazwą „Bieg trzeźwości”.

- Ósmy rok jak jestem trzeźwy - wolny od wszelkich uzależnień. Należę do grupy AA "Dobrze, że jesteś" w Kazimierzu Dolnym. Swoją postawą, aktywnym i zdrowym trybem życia chcę pokazać, że możliwe jest wyjście z wszelkich nałogów. Bieganie to wolność, to sens życia!

Pomóżmy zrealizować Kazimierzowi Piskorkowi jego marzenie. To przedsięwzięcie, jak wszystko dzisiaj, wiąże się z kosztami. Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła akcja, która potrwa 49 dni – do 28 marca. Jej celem jest sfinansowanie biegu Kazimierza Piskorka w 45 dni dookoła Polski. Poza tym są ciekawe nagrody, które można uzyskać tylko teraz – czyli w czasie trwania akcji, m.in. oficjalne koszulki biegu, płyty zespołów Łąki Łan i Dziady Kazimierskie.

- Projekt zostanie ufundowany, jeśli do godziny 20.00 28.03.2015 otrzyma co najmniej 12 000 zł wsparcia – czytamy na portalu Polakpotrafi.pl.

Wszystkie drogi – także ta dookoła Polski – zaczynają i kończą się w Kazimierzu. Prawda? Prawda!

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę