Bieganie to wolność

Skomentuj (3)

To z Kazimierza wyruszy na trasę dookoła Polski biegacz długodystansowy Kazimierz Piskorek. Przez 45 dni przebiegnie 2800 km. Na starcie pojawi się modelka Ilona Felicjańska, wicemiss Polonia z 1993 r.

- Pasja jest szalenie ważna – mówi Ilona Felicjańska. – Sport pozwala wyrzucić z siebie złe emocje, które się w nas zbierają.  Jeżeli mamy pasję, to wiemy, gdzie możemy odreagować. Nie musimy wtedy szukać pocieszenia w alkoholu.


Kazimierz Piskorek, który bieganie uczynił sensem swego życia – uczestniczył w wielu sportowych zawodach, między innymi kilkakrotnie w półmaratonach warszawskich, krakowskich, poznańskich, wrocławskich czy lubelskich – nie ukrywa, że pomaga mu ono w codziennym życiu.

- Ósmy rok, jak jestem trzeźwy – wolny od wszelkich uzależnień mówi Kazimierz Piskorek. – Należę do grupy AA "Dobrze, że jesteś" w Kazimierzu Dolnym. Swoją postawą, aktywnym i zdrowym trybem życia chcę pokazać, że możliwe jest wyjście z wszelkich nałogów. Bieganie to wolność, to sens życia.

Historia pana Kazimierza to nie jest historia osobna. Podobne drogi przechodzi wielu. Z różnym skutkiem. Najważniejsze, by się nie poddać.

- Chcę jako osoba medialna, osoba publiczna pokazywać, że po pierwsze alkohol nie jest nam potrzebny do życia, po drugie – może uzależniać i prowadzić do naprawdę bardzo trudnych sytuacji. A po trzecie – jeżeli już jesteśmy uzależnieni – może to być początek naszego lepszego życia – nie należy tej choroby traktować jako koniec, ale jako możliwość wybicia się – mówi Ilona Felicjańska, nie ukrywając faktów ze swego życia.

- Jestem uzależniona. Droga do trzeźwości nie była dla mnie łatwa – ostracyzm, odrzucenie, hejty. Wiem, jak ciężko jest samemu zauważyć, że jest się uzależnionym, jak trudno jest przestać pić, jak trudno jest później tę trzeźwość utrzymać. Wiem, ile pracy wykonałam, żeby móc powiedzieć: jestem uzależniona – tak! I co z tego? Jestem uzależniona, ale jestem szczęśliwa! – mówi Ilona Felicjańska. – Jeżeli moja postawa coś zmieni, jeżeli ktoś patrząc na mnie, pomyśli sobie: jej się udało, to ja też spróbuję, to to, co ja przeszłam, było tego warte!

Ilona Felicjańska razem z Kazimierzem Piskorkiem stanie na starcie Biegu Trzeźwości na kazimierskim Rynku 3 maja. Na profilach społecznościowych różni biegacze deklarują się towarzyszyć biegaczowi z Uściąża na poszczególnych odcinkach biegu. Może to będziesz także i Ty?

- Podczas biegu, który zamierzam rozpocząć 3 maja 2015r. w Kazimierzu Dolnym, planuję przebiec ok. 2800 km w 45 dni – deklaruje Kazimierz Piskorek. – To będzie ultrabieg, w którym decydującą rolę odegra siła biegowa. Ze względu na praktykę i niezbędne doświadczenie jestem do niego przygotowany. Przewiduję, że dziennie powinienem biec dystans około 60 kilometrów. Dysponuję profesjonalnym wózkiem biegowym, który będę miał podczas biegu i w którym będę miał wszystko, co będzie potrzebne, by te 45 dni przetrwać.

Pomóżmy zrealizować Kazimierzowi Piskorkowi jego marzenie. To przedsięwzięcie, jak wszystko dzisiaj, wiąże się z kosztami. Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła akcja, która potrwa 49 dni – do 28 marca. Jej celem jest sfinansowanie biegu Kazimierza Piskorka w 45 dni dookoła Polski. Poza tym są ciekawe nagrody, które można uzyskać tylko teraz – czyli w czasie trwania akcji, m.in. oficjalne koszulki biegu, płyty zespołów Łąki Łan i Dziady Kazimierskie.

- Projekt zostanie ufundowany, jeśli do godziny 20.00 28.03.2015 otrzyma co najmniej 12 000 zł wsparcia – czytamy na portalu Polakpotrafi.pl.

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę