Powrót Kazika (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zbliża się wielkimi krokami, czego znakiem jest Król Kazimierz górujący nad kazimierskim Rynkiem. W niedzielne południe uwagę wszystkich skupił jednak jego imiennik. Kazimierz Piskorek w centrum Miasteczka zakończył swój Bieg Trzeźwości dookoła Polski.

Historia zatoczyła koło. 3 maja, praktycznie o tej samej godzinie, Kazimierz Piskorek wyruszył w bieg dookoła Polski. Swoją postawą chciał udowodnić, że można żyć w trzeźwości, a dzięki bieganiu odzyskać wewnętrzną wolność. Wielu powątpiewało, czy uda mu się ukończyć taką morderczą wręcz trasę. Kazik jednak dał radę, przebiegając 2700 km w 45 dni. Choć, jak przyznaje, nie było łatwo.

- Najgorsze było pierwszych 10 dni, ale przełamałem się i nie załamałem się psychicznie. Najtrudniejsze było właśnie to przełamanie samego siebie, własnej psychiki. Teraz czuję coś wspaniałego w duchu, czuję wolność, tego nawet nie można określić, trzeba samemu to przeżyć – mówił Kazimierz Piskorek. -  W tej chwili nawet nie chce mi się wracać do domu. Mógłbym biec i biec. Formę mam świetną, od jutra znowu zaczynam biegać, nie przestaję.

Na mecie biegu pod kazimierską Studnią na Kazika czekało wielu przyjaciół, mieszkańców jak i turystów, zainteresowanych tą inicjatywą. Po złożeniu gratulacji oraz odśpiewaniu gromkiego „100 lat” przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Bieg dookoła Polski zakończył się, jednak Kazik zapowiada, że na tym nie koniec.

- Bieg będzie się odbywał już co roku jako sztafeta. W następnym roku, ponownie 3 maja, wystartuje grupa biegaczy, która będzie biegła sztafetą od miasta do miasta promując trzeźwość w całym kraju – wyjaśniał Kazik.

Kazimierz Piskorek dokonał tego, co dla wielu z nas wciąż wydaje się niemożliwe. Pozostaje nam pogratulować mu wytrwałości, a chcących przekonać się, czy faktycznie bieganie daje taką wolność, o której mówił kazimierski biegacz, zachęcamy do treningów. Jak pokazał Kazik, niemożliwe… nie istnieje. Wystarczy tylko chcieć.

 

Fotogaleria z Biegu Trzeźwości dookoła Polski.

 

Tekst, foto, wideo: Katarzyna Gurmińska

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Gosia
    Gratuluję, podziwiam i życzę dalszych sukcesów. Kaziku,zrobił Pan coś wyjątkowego i wspaniałego!
    Brawo!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę