Transmisja III sesji Rady Miejskiej

Skomentuj (81)

Rozpoczęła się już trzecia sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Obrady są transmitowane na żywo.

Transmisja jest dostępna na kanale You Tube Urzędu Miasta. Zapraszamy do śledzenia >>>

Skomentuj


Dodane komentarze (40)

 • zdrowy rozsądek
  Janusz nie jest atakowany, On jest w jakimś stopniu niebezpieczny dla środowiska.
  Stosuje metody znane od II wojny światowej, stosowane przez ministra propagandy - mowić, mówić, mowić...
  Utrwalane przez władze komunistyczne - dajcie mi człowieka, a papiery się znajdą...
  I ukochane przez prosty lud- daje pożywkę do anonimowego, plucia na tych z którymi nie damy rady fair play, albo nie mamy odwagi prosto w oczy.
  Kiedyś takim ludziom nie podawało się ręki i nie piło z nimi wódki ...
  Tak więc słuchając Go pamiętajmy „ nim prawda założy buty, kłamstwo już obiegnie ziemię”
 • Roman
  Janusz Kowalski był jest i będzie atakowany przez lokalną grupę insertu. Poruszane tematy i sprawy nie są błahe .Interwencje JK uderzają w tych którzy korzystają z przywilejów i pasą się na cudzej krzywdzie.Taka jest opinia większości osób,chodź parafrazując słowa radnej E.Wolnej ,nikt badań takich nie robił.
  • filozof
   @ Roman
   W Kazimierzu jest powiedzenie - ludzie mówią :)
   A to tyle oznacza co jedna z prawd Ks. Tischnera :) zgadnij która ... :)
  • epistemolog
   Z ciebie taki filozof co nawet tej książki Ks. Tischnera nie przeczytał tylko powtarzasz ten "epistemologiczny" frazes!
  • filozof
   @epistemolog :) a Ty sam siebie się nie boisz... ?
   :) wiesz co czytam, może jeszcze co myślę
   Radzę zacząć szukać specjalisty, wybierzcie się razem z kolegą po świętach :)
   Wiem, że są ludzie którzy potrafią rozmawiać ( prowadzić monolog) tylko z tymi którzy im przytakują- dla mnie to nudne i mało kreatywne.
   A tak świątecznie, to życzmy sobie, aby ten portal, który stworzył, mądry kreatywny młody człowiek, służył nam do wymiany poglądów, „ podrzucania „ radnym wartościowych pomysłów... aby żyło nam się w Kazimierzu sympatycznie i dostatnio bo to miasto ma ogromny potencjał.
   I aby w tym Nowym Roku uwolniło się od jadu, nienawiści, ludzi którzy są ograniczeni swoimi jedynie słusznymi poglądami.
  • epistemolog
   @filozof
   To tobie jest potrzebny specjalista
   Wydaje ci się, że wiesz kto jest moim kolegą...
   Nie wiem skąd taki wniosek. Ja się odniosłem tylko do twojej "filozoficznej erudycji"
   Masz problem z logicznym myśleniem co potwierdza moje przypuszczenie, że znasz tylko ten "epistemologiczny slogan" z wiadomej książki.
   Z Kowalskim nie zgadzałam się w pewnych sprawach a w pewnych i owszem ale kolegą, ani znajomym, moim nie jest. Ani ja nie jestem jakimś jego "wyznawcą".
 • Z boju
  Gdyby nie był Pan Kowalski mieszkańcem to by go ludzie nie wybrali Gdy wisiał Jego baner nikt nie krzyczał. Teraz po przegranej radnej podnoszą krzyki. Mąż tej pani to człowiek bez odrobiny człowieczeństwa. Pokazało już wiele razy.
 • obserwator
  Coś mi się wydaje @stef ,że narażasz się na poważne konsekwencje wizerunkowe czyli na śmieszność .A ponieważ jesteś anonimem to się nie liczysz.Chodź w jednej z knajpek słyszałem ,że takie rewelacje rozpowiada mąż pani Cendrowskiej, która przegrała z Kowalskim wybory.
  Stosownie do zapisu art. 5 ust. 1 i art. 6a ust. 1 ordynacji samorządowej, prawo wybierania w wyborach do rady gminy, a więc również prawo wybieralności do tej rady, przysługuje obywatelowi polskiemu oraz obywatelowi Unii Europejskiej niebędącemu obywatelem polskim musi stale zamieszkiwać na obszarze tej gminy.
  Zarówno z regulacji samorządowej ordynacji wyborczej, jak i z regulacji kodeksu wyborczego jednoznacznie wynika, że jednym z podstawowych warunków, jakie musi spełniać kandydat na radnego w danej gminie, jest stałe zamieszkanie na terenie tej gminy.
  Orzecznictwo jest jednoznaczne, centrum życiowe radnego musi koncentrować się w gminie Kazimierz Dolny.
  Wiec musiał byś to udowodnić ,na dodatek przed 21 października i złożyć wniosek do GKW.
  Mnie jednak zastanawia co innego? Dlaczego nikt nie złożył stosowanego zawiadomienia do GKW w czasie kiedy był na to odpowiedni czas?
  Słynna sprawa z przed 8 lat z p.K.Wydrą.Sąd stwierdził ,że po wyborach musztarda po obiedzie.
  • Obserwator 2
   @obserwator
   Reasumując, jest radnym bo nikt w trakcie wyborów tego faktu nie zgłosił
   I kto tak postępuje ? Ten, który w każdym widzi złodzieja, bądź oszusta ... dzięki za wyjaśnienie.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Stef
  To jest skandal, że ktoś mówi o radnym Kowalskim. On zasiada jako mieszkaniec Puław nielegalnie w tej radzie i wszyscy to tolerujemy. Prawo zabrania mu bycia radnym i natychmiast powinien sam się zrzec tej funkcji.
 • kazimierzak
  Gdyby nie radni Dołęga, Nieradka, Kowalski czy Rybczyński, rada byłaby niema. Brawo. Może to wymusi na AP by się lepiej przygotowywał, by pracował.
  • Miro
   Wszystko zależy czy cokolwiek z nich wyniknie poza psuciem krwi (to też potrzebne) z działalności Kowalskiego miastu nic nie przybyło poza tym ze wydłużył się czas budowy szkoły. Oby inni nie poszli w jego ślady.
  • Kazimierzak
   A w jaki sposób Kowalski przyczynił się do wydłużenia budowy szkoły? Napisz proszę, bo o takowym fakcie pierwsze słyszę.
 • Zbigniew
  Widać duże podziały w radzie. Zupełnie niepotrzebne blokowanie obrad przez Pana Dołęge w tak błachych sprawach. Strach pomyśleć co będzie dalej. Panie Leszku niech Pan nie słucha JK i bandy burzycieli. Apeluje o wspóle działanie ku dobru Kazimierza.
  • Roman
   @Zbigniew Aż tak wam doskwiera to ,że pan Leszek jest porządnym człowiekiem? Ostatnio mój znajomy mówił ,że pan burmistrz Pomianowski odwiedzał stację narciarską pana Świderskiego biznesmena związanego z panem Dunią. Co za co za przypadek pyta sąsiad.Również pan Radny Sroka pracuje na wyciągi narciarskim.
   źle się dzieje w miasteczku.Ludzie się boja wyjść na ulice. Układy i układziki.
  • opozycja
   Pan Zbigniew uważa że Rada ma być maszynką do głosowania!
   Ja uważam że podziały w Radzie są KONIECZNE.
   I jeszcze uważam że roi się tu od troli opłacanych przez świdrujący bekon.
 • piojany znad Grodarza
  "chory na pomysły chore
  2018-12-20 20:37
  Dlaczego "pomysł" z liceum jest zły.
  Było zawsze! Nawet dalej jest tylko, że niema naboru to trzeba ten nabór uruchomić. Jest szansa, inne lice będą przepełnione bo idą do LO dwa roczniki na raz.
  W tym Kazimierzu wszystko sitwa chce likwidować tylko drogi mają być budowane żeby dobrze było stąd wyjeżdżać.
  Wszyscy się wyprowadzą i cały Kazimierz się przerobi na jeden wielki pensjonat z gastronomią. Szkołę w pierwszej kolejności! "

  To chyba ostatni wpis / ten u gory/. Redakcjo. Jak sobie z tym radzic.? Żeby odpowiedieć na ostatni komentarz trzeba pześledzić ABAROTNO wszystko od początku. A to JUŻ wieloktornie było czytane. Czy aby chcecie istnieć?. A już NAGRODY Wam przyznano.

  Napisz wreszcie Pan dlatego właśnie taka forna. To, że czytacie nasze / w powinnście/ sświadzcy o SRUPU;ATNYCH skreśleniach.

  Napisz Pan w czym rzecz. Aha. W czym PIENIĄDZ.?
 • Kris
  Pan Dołęga i Nieradka są super. Brawo. Podziwiam odwagę i jasny umysł.
 • ube-watel
  Obywatel - mądrze piszesz.Wyszło na to ,że stołówka nikomu nie potrzebna.Szkoła za duża.Czy pan burmistrz Dunia i nauczyciele z GZS uderza się w pierś?
  • obywatel
   ube-watel
   Jak to można czytać wybiórczo :) albo na opak
   O stołówkę, dyrektora pytali rodzice już w ubiegłym roku do tej pory nie otrzymali odpowiedzi !
   Co do pomysłów na szkołę to rodzice mają ich wiele.
   No i ta „ wyjątkowość „ paru osób z Kazimierza, którzy widzą tylko trzech radnych :) a jednocześnie nie widzą, że jeden z nich TU nie mieszka ! ! !
   Poszukaj w słowniku słowa - obiektywny - pytanie tylko czy umiesz czytać ze zrozumienie.
 • obywatel
  Pan Nieradka ma rację, nie dokładać do inwestycji powiatu, wystarczająco pożywili się na Kazimierzu w poprzedniej kadencji !
  Realizować nasze inwestycje, przy tej ilości pieniędzy.
  Mapy - dobrze mówiła Pani Ewa, usiąść z przewodnikami posłuchać ich opinii, chyba LGD ma program z którego można skorzystać
  Stołówka w szkole- czy dyrektor zrobił wywiad wśród rodziców, nauczycieli, z kateringu zawsze korzysta mniej osób.
  LO, to samo, chyba nie trudno zapytać - kto się wybiera :)
  Rozmawiać
  Wąwozy- utwardzenie- jakim materiałem, ilu osobom jest to potrzebne
  Bardzo mi się podobają te transmisje, każdy może posłuchać i mieć swoje zdanie, a nie, ktoś komuś coś powiedział ....
  • ola
   Tylko że większość z tych spraw forsują koledzy tych, którzy je kontestują. To jest chore, a najbardziej chory jest pomysł z liceum.
  • chory na pomysły chore
   Dlaczego "pomysł" z liceum jest zły.
   Było zawsze! Nawet dalej jest tylko, że niema naboru to trzeba ten nabór uruchomić. Jest szansa, inne lice będą przepełnione bo idą do LO dwa roczniki na raz.
   W tym Kazimierzu wszystko sitwa chce likwidować tylko drogi mają być budowane żeby dobrze było stąd wyjeżdżać.
   Wszyscy się wyprowadzą i cały Kazimierz się przerobi na jeden wielki pensjonat z gastronomią. Szkołę w pierwszej kolejności!
 • gowa me boli
  Sesjownicy sesjują a my mamy prawo ich oglądania, niekoniecznie słuchania. Bo i po co słuchać (niektórych), którzy mają dziejową szansę zaistnienia parciem na mikrofon przy kamerze
 • ciekawska
  Archi jesteś bardzo surowy ..tak naprawdę wymienieni przez ciebie nic sensownego nie wnieśli. Zabierali głos owszem ale kradli czas innym bo z tego ich gadania nic nie wynikło. Pewne problemy zostały przedyskutowane na komisjach a na sesji taka popisówka nic nie dająca.
 • Archibald
  Kolejna sesja pokazała że tylko Krzysiek z Romaną wprowadzili do rady sensownych ludzi. Bez Janusza, pana Nieradki i pana Dołegi to zgromadzenie byłoby głosem wołającym na puszczę. Tak trzymać panowie, bo w Was nadzieją, a resztę do kopania rowów.
  • elo elo
   Kowalski sam się wprowadził do rady. Nie potrzebował do tego nikogo
  • Agnes
   Może lepiej spać a nie nawet po nocach wypisywać androny na część towarzyszy i towarzyszki.
  • ciekawski
   Kowalski wprowadził się do rady z ilością głosów 55,co mu dało drugie miejsce od końca.
  • elo elo
   @ciekawski
   Znowu jakieś bekonowe trolowanie!
   Ta liczba głosów o niczym nie świadczy. Należało by ją przeliczyć na procenty w poszczególnych okręgach.
   Fak że Kowalski jest kontrowersyjny i wielu ludzi go nie lubi.
   Waszego AP też wielu nie lubi dlategoo wszedł do drugiej tury niewielką przewagą a i w drugiej nie miał jakiejś istotnej przewagi.
   Dlatego powinien się bardzo starać a nie kontynuować arogancki styl swojego mentora Duni
 • ciekawska
  Panie Dołęga a po co liceum dzieci mało a młodzieży jeszcze mniej. Edukacja i oświata przez ostatnie lata pochłonęła ogromne pieniądze a nawet zadłużyła gminę. Teraz czas zrobić coś dla wszystkich mieszkańców a nie ciąć inwestycje...nie podoba mi się takie podejście. Chce pan oszczędzać to rób pan to w domu.
  • elo elo
   Edukacja jest dla wszystkich mieszkańców!
   Na tej zasadzie mogę powiedzieć że chodnik np. w Bochotnicy nie jest dla mnie, a trzeba robić coś dla wszystkich mieszkańców
 • Roman
  Czytałem komentarze i mam jedno spostrzeżenie.Poziom tychże nie nadaje się do komentowania. Przede wszystkim dlatego,że autorzy /pisownia przekonuje ,że są to 2-3 osoby podpisujące się wieloma nickami / to niedouczony motłoch,totalne dno intelektualne,które nie może poradzić sobie z emocjami.
  • Romka
   Zaprzecza Pan sobie ,panie Romanie . "Przede wszystkim" dlatego,że komentarz był i niczym nie różnił się od pozostałych.
 • odpoczywam po...
  Po co nam to było po co to, Kochaj mnie kochaj Topnieją śniegi znów Kochaj mnie kochaj Wracają ptaki z gór
 • pan
  Widać dziś bylo intencje radnych fantazje u niektórych i jakiś zbiorowy oblęd momentami. Co za zbiorowisko. Najbardziej przeraził jeden dobrze mi znany pan. Jak to się człowiek moze zmienić na złe.
 • Sąsiad
  Mirek kompromitacja, wybacz ale Piotr to ma klasę.
  • Sąsiadka
   Czemu kompromitacja?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę