Budżet na rok 2019

Skomentuj (31)

Nad projektem uchwały budżetowej pochylali się kazimierscy radni podczas wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej. Analiza dokumentu trwała kilka długich godzin.

Podczas czwartkowego wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym radni mieli do zaopiniowania aż trzynaście uchwał. Jednym z dokumentów, nad którym członkowie rady pochylali się najdłużej był ten dotyczący budżetu na rok 2019.

W projekcie uchwały czytamy, że łączna kwota planowanych dochodów budżetu gminy na rok 2019 wyniesie 28 596 509,25 zł, z czego dochody bieżące to 26 754 230,40 zł, zaś dochody majątkowe – 1 842 278,85 zł.

Natomiast kwota planowanych wydatków na rok 2019 to 29 025 509,25 zł, z czego wydatki bieżące wyniosą 24 855 140, 88 zł a wydatki majątkowe – 4 170 368,37 zł.

Kwota planowanego deficytu budżetowego to 429 000,00 zł.

W załączniku do uchwały znalazł się także dokument mówiący o tym, jakie inwestycje gmina Kazimierz planuje zrealizować w przyszłym roku. Pośród tych największych znalazły się: budowa chodnika w miejscowości Wierzchoniów (341 508,00 zł), budowa chodnika w Dąbrówce (200 000,00 zł), przebudowa drogi gminnej w Kazimierzu na il. Góry (545 000,00 zł), przebudowa budynku świetlicy w Zbędowicach (130 000,00 zł), rozwój usług elektronicznych na terenie gminy (299 110,65 zł), przebudowa budynku zabytkowej dzwonnicy (1 045 061,65 zł), modernizacja budynku przedszkola w Kazimierzu (70 000,00 zł), modernizacja elewacji Kamienicy pod Św. Mikołajem (70 000,00 zł), umocnienie skarpy przy ul. Cmentarnej (60 000,00 zł), budowa ujęcia wody w Cholewiance (60 000,00 zł), modernizacja drogi gminnej w Bochotnicy (50 000,00 zł), regulacja stanów prawnych dróg (50 000,00 zł), utwardzenie drogi gminnej Kulawa Góra (50 000,00 zł), utwardzenie drogi gminnej w Zbędowicach (50 000,00 zł), utwardzenie nawierzchni dróg gminnych (ul. Zbożowa) (50 000,00 zł), regulacja stanów prawnych nieruchomości (50 000,00 zł).

Całą uchwałę budżetową wraz z załącznikami znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej. Kazimierscy radni „za” lub „przeciw” zagłosują już w najbliższą środę, 19 grudnia. Wtedy też odbędzie się sesja Rady Miasta.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • Z boku
  Droga redakcjo więcej komentarzy jest nie na temat. Nie usuwajcie tylko tych które są Wam niewygodne
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • mal.
  A ktoś wie w którym roku spłacimy ten asfalt co nagle na koniec kadencji Pisula robil pod wlasna rezydencją. Kiedy sie dowiemy ile za ten pilny tryb budowy przepłaciliśmy? Moźe by sie tym radni zajeli a nie jakimś chórem czy co to ma być.
  • www
   Pijany! chodniki mialy być posypane,a tu kiermasz trochę przyjezdnych i nic .
  • Gość
   Nie sobie tylko dla poprawy bezpiczeństwa wszystkich. Dunię takie sprawy nie obchodziły dobrze że ktoś pomyślał bo przez wiele lat nikt tego nie zrobił. Wszystko co zrobione to boli. Zajmij się obecnym bo na Jarmarku coś słabo był widoczny😊 Szkoda takich ludzi jak ty bo poziom myślenia sięga dna. Na pewno droga była tańsza niż toaleta nad Wisłą😃
  • CZEŚĆ
   Panie Pisula ponoć jest pan chory i ,odpuścić pan sobie siedzenie w necie. Ps. U mnie też jest niebezpieczne i nie poprawil pan nic dla mojego .bezpieczenstwa . Dlaczego ? Trzeba było zrobic całą gminę bezpieczną
   i dopiero szczerzyc ząbki,nikt nie miałby żalu a tak, tylko sobie pan zrobil i tyle i nid ma tlumaczena.
  • Gość
   CZEŚĆ masz problem z złym kierunku kierujesz oszczerstwa. Szkoda że poprzednik nie zrobił przez osiem lat ci bezpiecznie. Boli hłówka. Rozluźnij idą święta. Każdy może czytać i pisać. Ponoć jest demokracja. Strasznie puściły ci nerwy.
  • Gość II.
   Gość -iu,nie" ci bezpiecznie " to po pierwsze, po drugie idą święta i dziwnym trafem wylewsz z uśmiechem na twarzy brudy na Dunię ,większość juz zapomniała a Ty pamietasz ,porażka boli ,posiedzialoby się jeszcze pięć lata w nic nierobieniu . Ps . Kierować w kierunku ???? cos podobnego !
 • Roman
  Jak zwykle szyderstwa zamiast rzeczowej dyskusji.Boli chyba trochę ,że to Dołega składa wniosek o powołaniu liceum a nie kto inny,np.pai Wolna. Podkreślę raz jeszcze za innymi jest wielkim nieporozumieniem brak info na tym portalu o tej sprawie.Jest wielkim nie porozumieniem ośmieszanie tego pomysłu.Również powtórzę za innymi.Szkoła to wielki gmach z którym gmina sobie nie poradzi.Trzeba zacząć coś robić w tym kierunku aby wykorzystać obiekt.Obiekt który powstał tak duży bez większego sensu.Ale mleko się rozlało/
  • pijany znad Grodarza
   Czytaleś co @ belfer napisał. Nic nie trzeba powoływać. Liceum istnieje, bo NIGDY je nie zlikwidowano.. Trzeba nauczycieli, uczniów i pieniędzy poszukać. Najgorzej będzie z tą NIEZWYKLOSCIĄ nazwaną " konkurencyjnoscią"
 • czerwiec
  Żal wam d[..]ę ściaka, że to Leszek Dołega ma inicjatywę i rządzi. I wiele jego pomysłów wejdzie w życie. Dzięki takim iniciatywo źycie do osp i na wsi wróci, a nie tylko radosne biesiady. Czas to zagonić do roboty. Szkoł też się ruszą. Domu kultury następny ruszy się do roboty, a nie do udawania z uśmiechem jak to te damessy i pan dyrektor opanowali. Boicie się i dobrze. I zobaczycie że jeszcze zespół ludowy powstanie i Kazimierz na tym skorzysta. Przestańcie to ośmieszać bo nowy kazimierscy zespół zrobi furorę. Niech swołocz szczeka. Nie przejmować się.
 • Łka, więc jest
  "Na wniosek przewodniczącego komisji oświaty Leszka Dołęgi zabezpieczono środki finansowe na powołanie do życia liceum w nowej szkole. Nowa placówka oświatowa ma być o profilu konkurencyjnym w całym powiecie. " Jaki to profil "konkurencyjny w całym powiecie"? Bo to nazwa profilu chyba raczej nie jest... ;-)
 • lubudubu
  Co tam budżet. Teraz trzeba myslec jak tu 15 chetnych do klasy licealnej ściągnąć. Powodzenia. Moze pierwszy w kraju profil o dezinformacji medialnej. Wychowaczynia moglaby być pani Ania ksywa Plota. Zajęcia o tym jak rozprowadzać kłamstwa prowadziłaby p. Iwona. Praktyki i opiekę medialną zapewniłby pewien blog - im wiecej kłamstw tym wyźsza ocena. I wszyscy byliby zadowoleni.
 • Wkurzony
  No tak JK użył złego określenia. Chodź jest 1000 synonimów ale!!!!! Mnie jednak doskwiera brak informacji na portalu o powołaniu do życia zawieszonego LO!!!!! Dlaczego nie ma o tym wzmianki!!!!!!
  • Pula
   Nie rozumiesz bo nic takiego się nie stało. Ale może niech redakcja rzeczywiście doda jak to radny Dołęga o to zawnioskował o to. I niech zapyta czy w ten sposób zmywa hańba na honorze po tym jak nagle niczym nie powiem kto głosował za wyborem gościa, o którym do niedawna jego wódz mówił że trzeba takich za wszelką cenę pogonić z władz.
 • belferka
  Kłamią rano we dnie i w nocy... Kowalski ogłasza powołanie liceum... Kłamstwo bo liceum w ramach GZS jest ale nie prowadzi naboru. Powołać na nowo wiec go nie można. Czemu tak kłamać?

  Chyba po to by niemyslący uznali że na wniosek jednego radnego nagle na komisji powołuje się liceum.

  W efekcie niektórzy komentujący posługując się Kowalskiego kłamstwem myślą że rzeczywiście jakieś liceum nagle na komisji powołano. Albo świadomie kłamią przypisując moc sprawczą komisji albo są tak bezmyślni, ze wierzą w to, co chcą mistrzowie manipulacji.

  Dla niemyslących dodam że komisja powołać istniejącego liceum nie może. Tym bardziej podczas rozpatrywania budżetu.

  Nie kłamie!
  Nie manipulujcie!
  • pijany znad Grodarza
   Masz rację. KIedy wpisałem " licea w woj. lubelskiem" widnieje, że takowe jest w Kazimierzu Dolnym.

   Czyżby Wladza nie wiedziała?. Może jednak nie istnieje?.

   Kto to wyjaśni?. Sadze, że prxewodniczacy komisji, który zresztą wystapil z wnioskiem o jego powołanie
  • belferka
   Wyjaśnienie jest oczywiste i władza tu nie potrzebna. Liceum nie prowadzilo naboru, bo gdzie miało się działać bez budynku. Jak pamiętam to w 2011wymyślona taką formułę by niezmykać furtki.
   A o tym co teraz to pozwoli Pan, że jeszcze dosadniej dodam co sądzę. Okazję że radny wniósł o zadbanie w budżecie środków na liceum pan Kowalski wykorzystuje do wmawiania nam, że powołano w ten sposób lieceum.

   Niedługo dowiemy się może,że targ we wtorek odbywa się dzięki panu Wawrowi lub osobom z nim związanych który od dawna promuje Pan Kowalski.

   Mierzi mnie nieustanna manipulacją stosowana przez tych samych ludzi.
 • Mira
  To jest jednak niebylawly skandal Kazimierski portal przemilczał ważne decyzję rady gminy.
 • Unia Europejska
  W miasteczku słynnym na całą Europę jest deficyt w budżecie? Gratulacje! Ja bym radził zrobić audyt, gdzie się podziały pieniądze, dlaczego ich nie pozyskano, brak inwestycji i dlaczego poprostu są źle wydatkowane! Geniusze!
  • Nemezis
   Jeśli urzędnicy sobie nie radzą wszyscy albo powinni iść na szkolenia z gospodarowania pieniędzmi i z ich pozyskiwania. Jeśli takie mają to znaczy, że nie rozumieją i się powinno zatrudnić ludzi z kompetencjami, po szkoleniach, którzy już osiągnęli jakiś sukces menadzerski lub poprostu mają energię i inne spojrzenie. Skoro od 10 lat wszystko idzie w kierunku zadłużenia się to wreszcie zmiencie tych ludzi mentalnie lub personalnie!
  • kasjerka
   Mendżera na gwałt potrzeba do finansów kazimierskich bo ciągle dług ! Tylko skąd ? W USA mają długu na 21 bln $ a tam mają wybitnych finansistów z Noblami, pejsami i bez.
 • Roman
  @ Mieszkaniec Kazimierski portal "sympatyk" byłej przewodniczącej oświaty E.W w geście protestu nie umieścił ważnej informacji o powołaniu liceum? Nie mogę w to uwierzyć ale na to wychodzi.
 • mieszkaniec
  Heyt jest w miasteczku ponieważ wniosek o powołanie liceum nie złożyła Ewa Wolna tylko radny Leszek Dołęga.Urażona duma pani Wolnej zbiera swoje żniwo.
 • Mirek
  Tylko jeszcze co z tymi 15 milionami długo? Czemu o tym cisza... Remonty w ostatniej chwili za kosmiczne pieniądze. Taka jest prawda, a teraz będzie pierdzielenie o Chopinie zamiast mysleć o długach.
  • ...
   Pani Falenta sobie poradzi. Dunia już jej dopomoże. Skoro powołają człowieka swojego to chyba wiedzą na co się porywają. A długi w większości. Pozostawił Dunia
   O wszystkim wie Falenta Dobra alternatywa się połączyła.
  • Ulka
   O jej to już nie Kiełbasa jest człowiekiem Duni. Miała być murowaną kandydatką na skarbnika. Jakby Pomianowski powołał Donatę Niczyperowicz np. z Lublina czy z Gdańska której nikt nie zna, to tez by ogłosili że Duni robota.
 • Roman
  W prost nie do wiary jaki mamy poziom świadomości .Kilka lat temu wszyscy piali za powołaniem stołówki w nowej szkole i reaktywowaniem LO.Kiedy w sprawie coś drgnęło wszechobecna krytyka,czy to normalne?Gdzie wy ludki żyjecie.
  • ludzik
   @ Roman Krytyka (łac. criticus - osądzający) - analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako NIEZBĘDNY element myślenia. Krytyka - w ocenie złych stron - jest NIEDOPUSZCZALNA w stosunku do duchownych katolickich i partii rządzącej.
 • pomoc kuchenna
  Aż 3 (trzech) KUCHARZY. Pałac królewski Buckingham ma tylko 2 (dwa) kucharzy. W mojej JW 3644 w Kołobrzegu był tylko JEDEN a chłopa coś 2200.
 • pijany znad Grodarza
  Z bloga Janusza Kowalskiego

  "W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 odbyło się posiedzenie połączonych komisji stałych Rady Miejskiej. Obrady trwały do godz. 20.00 i były owocne.W czasie posiedzenia radni omówili i zaopiniowali projekty uchwał na najbliższą sesje. Tematem wiodącym był oczywiście projekt budżetu na 2019 r. Komisje zaopiniowały niewielkie korekty w budżecie. Na wniosek przewodniczącego komisji oświaty Leszka Dołęgi zabezpieczono środki finansowe na powołanie do życia liceum w nowej szkole. Nowa placówka oświatowa ma być o profilu konkurencyjnym w całym powiecie. Ponadto w szkole powstanie kuchnią ze stołówką w której prace znajdzie trzech kucharzy."

  Wynika z tego, że Redakcja nie o wszystkim wie, a może Janusz Kowalski fantazjuje .

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę