Święto Jesieni 2012

Skomentuj (5)

Tegoroczne lato dobiega końca. Nadszedł czas, by powitać jesień, która zmierza w naszym kierunku wielkimi krokami. W niedzielę, 23 września 2012 r. odbędzie się coroczna impreza na cześć tej urokliwej pory roku – Święto Jesieni.

Święto Jesieni już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym. Inicjatorem imprezy jest Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, zaś współorganizatorem Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W roku bieżącym Święto Jesieni odbędzie się już po raz czternasty. Tym razem przypada ono 23 września, oczywiście w niedzielę.

Jak zapowiadają organizatorzy, wzorem lat ubiegłych w ramach Święta Jesieni odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów oraz miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, pod tytułem „Z lasów, pól i ogrodów”.

- Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż oraz konkurs dla publiczności na najpiękniejsze stoisko i konkurs kulinarny „Smaki Jesieni” na najlepszą i najsmaczniejszą potrawę – czytamy w zaproszeniu. – Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

Celem „Święta Jesieni” jest przede wszystkim prezentacja oraz promocja produktów. Podczas imprezy przedsiębiorcy przedstawiają swoje oferty. Prezentowane są zarówno gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne, jak również ogólne walory przyrodniczo-krajobrazowe regionu lubelskiego.

- Spodziewamy się, że w wystawie weźmie udział około 130 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny i jej najbliższych okolic – podają organizatorzy.

Czternasta edycja Święta Jesieni rozpocznie się już o godz. 09.00. Otwarcie imprezy będzie miało miejsce podczas uroczystej mszy św. w kazimierskiej farze. Zaś zakończenie przewidziano na godz. 16.00. Miejsce imprezy: najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

Impreza dotowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Sponsorem Muzeum Przyrodniczego są: Zakłady Azotowe „Puławy” S.A

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę