Idzie jesień...

Skomentuj (6)

Niezależnie od tego, jak bardzo byśmy pragnęli, by wciąż trwało lato, ta pora roku nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Muzeum Nadwiślańskie 25 września zaprasza na Święto Jesieni. A to pewny znak, że Złota Pani tuż tuż…

Dary jesieni – warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, ale także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni prezentowane będą podczas dorocznej wystawy plenerowej „Z lasów, pól i ogrodów” organizowanej w ramach Święta Jesieni. Które stoisko będzie najładniejsze – oceni specjalna komisja. W konkursie kulinarnym natomiast okaże się, które potrawy w 4 kategoriach: „ z mięsem”, „bez mięsa”, „na słodko” i „przetwory domowe” będą uznane za hity tegorocznej edycji Święta Jesieni. Dla uczestników festynu przewidziane są quizy z nagrodami ufundowanymi przez wystawców.

Impreza, która nawiązuje do tradycji dożynek, odbędzie się już po raz trzynasty na błoniu przy ulicy Puławskiej. Organizowana jest tradycyjnie przez Muzeum Przyrodnicze Oddział Muzeum Nadwiślańskiego i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

 

- Spodziewamy się, że w wystawie weźmie udział około 130 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny i jej najbliższych okolic - mówi Joanna Szkuat kierownik Muzeum Przyrodniczego.  - W tym dniu wszyscy posiadający zaproszenie będą mogli bezpłatnie obejrzeć ekspozycje Muzeum Przyrodniczego.


W programie:


godz. 09.00 - Msza św. w kazimierskiej Farze

godz.10.00 - 16.00 - Święto Jesieni na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

Zgłoszenia zainteresowanych wzięciem udziału w Święcie Jesieni w charakterze wystawców należy przekazać pocztą elektroniczną przyrodnicze@kazimierz-muzeum.pl lub telefonicznie: 818810326. Muzeum nie zapewnia wyposażenia stoisk, dostępu do źródła prądu ani miejsc parkingowych. Opłata za udział wynosi 10 zł od stolika lub 20 zł za namiot.

Zapraszamy do Kazimierza na Święto Jesieni 25 września!

Patronem medialnym wydarzenia jest Kazimierski Portal Internetowy.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • ziggy
  o widze ze zniknal moj komentarz ze klecha musi nabic kiebze
 • Erytrea
  a co ma jesień do mszy w Farze? Będą gusla odprawiać??
 • harkie
  I ja, i ja!
  I mmam nadzieje, że wzorem roku ubiegłego wystawców będzie co najmniej tyle samo i jak najdalej od komercji!
 • CHRISTOPHER
  BĘDĘ W TYM ROKU NA ŚWIĘCIE JESIENI JUŻ PO RAZ ÓSMY ! UWIELBIAM TO ŚWIĘTO I ŻONA BY MI NIE DAROWAŁA, GDYBYŚMY TAM 25 WRZEŚNIA NIE BYLI ! MOREOVER WE LOVE KAZIMIERZ DOLNY !!!
 • Zbigniew
  Kazimierz to piękno i ciepło, przez swoich mieszkańców, bez względu na porę roku. Kazimierz ma duszę. To jest najważniejsze.
 • (C)bramcio
  i znow niestety jesien
  wiatr smetnie w pusta kieszen
  chlodno, mokro, slisko
  ale nic to
  bo ty wciaz jestes we mnie
  grzejac jak lipcowe slonce
  to serce cieszy....

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę