Św. Mikołaj z wizytą w Miasteczku!

zobacz więcej (10)

To już tradycja. Św. Mikołaj jak co roku podczas Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego zawitał do Miasteczka i obdarował dzieci łakociami.

W sobotnie południe, przy dźwiękach świątecznych piosenek na kazimierski rynek zawitał Św. Mikołaj. To już tradycja. Właśnie tak wygląda coroczna inauguracja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

- Ho! Ho! Ho!  – wołał św. Mikołaj. – Przybył do was prawdziwy św. Mikołaj! Nie jakiś podrabiany, tylko prawdziwy! Mikołaj najbardziej kocha Kazimierz, dlatego zawsze do Was przyjeżdża. Czy dzieci były grzeczne?

Ależ oczywiście, że tak! Dlatego też Św. Mikołaj obdarował najmłodszych smakołykami.

Jednak na wizycie najbardziej oczekiwanego przez dzieci gościa Kazimierski Jarmark Świąteczny się nie kończy. Oprócz tego w programie znalazło także wiele innych ciekawych wydarzeń, m.in. występy dzieci, wernisaże, koncerty a także kiermasz „Zasmakuj w Kazimierzu”.

 

Przybycie Św. Mikołaja na kazimierski rynek można zobaczyć na facebooku.

Kazimierski Jarmark Świateczny’18

 

Niedziela 16 grudnia

10:00 Rozpoczęcie kiermaszu „Zasmakuj w Kazimierzu” (Rynek)
10:30 Ogłoszenie konkursu na najładniejsze stoisko Jarmarku (Rynek)
12:00 II Kazimierskie bombkowe, czyli wspólne malowanie ozdób świątecznych dla dorosłych – warsztaty (Muzeum Nadwiślańskie. Gmach Główny, ul. Rynek 19)
13:10 Występ dzieci z punktu przedszkolnego Promyk w Skowieszynku pod kierunkiem Elizy Lipczyńskiej i Katarzyny Gizy (Rynek)
13:30 Anielskie głosy pod niebiosy - młodzi artyści z Puław i Warszawy w nastrojowych, świątecznych odsłonach pod kierunkiem Dominiki Ziemnickiej (Rynek)
14:10 Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy pod kierunkiem  Ilony Wyzińskiej (Rynek)
14:40 Występ uczestniczek zajęć tanecznych w KOKPiT pod kierunkiem Moniki Tarachy (Rynek)
15:00 Występ młodzieży z ZS im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem Anny Sorii (Rynek)
15:20 Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejsze stoisko Jarmarku (Rynek)
15:30 Świąteczne śpiewanie - występ wokalistek z KOKPiT oraz uczniów z GZS w Kazimierzu Dolnym - pod kierunkiem Moniki Kubiś-Arbuz (Rynek)
16:30 VIII Kazimierskie Spotkanie Opłatkowe (Rynek)

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę