Aktualności dla "Kazimierski Jarmark Świąteczny"

Ósma wigilia miejska

Uroczystą wigilią miejską zakończył się 13. Kazimierski Jarmark Świąteczny w Kazimierzu. To była niewątpliwie szczęśliwa trzynastka!

Pierwszy dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego za nami. Co się działo w Miasteczku? Naprawdę sporo. Fotoreportaż.

To już tradycja. Św. Mikołaj jak co roku podczas Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego zawitał do Miasteczka i obdarował dzieci łakociami.

Coraz bliżej święta

Cała zielona, pachnąca lasem i świętami stanęła na rynku tuż przed Mikołajem. Piątkowy targ już odbywał się pod jej świerkowymi gałązkami. Choinka na rynku to niechybny znak, że święta tuż tuż.

Za niecały miesiąc Kazimierz wejdzie w czas przedświątecznych przygotowań. 12. Kazimierski Jarmark Świąteczny już 15 grudnia.

Święty Mikołaj przybywa do Kazimierza co roku. Bez względu na pogodę i ilość oczekujących go dzieci. I tym razem nie mogło być inaczej…

Już tylko tydzień dzieli nas od jedenastej edycji Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

Artystyczna

Kalendarz wciąż jeszcze pokazuje listopad, a już do drzwi puka grudzień z całą masą świątecznej menażerii. Przed nami X Kazimierski Jarmark Świąteczny, który pozwoli nam wejść w miarę łagodnie w atmosferę świątecznych przygotowań. Rok temu najlepsze stoisko przygotowała na nim Knajpa Artystyczna. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

To już 10. edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Pierwszy dzień imprezy za nami. Jednym z punktów w programie była wizyta Św. Mikołaja, który w samo południe zawitał na Rynek...

Połowa listopada już za nami i powoli zaczynamy myśleć o jednym z najprzyjemniejszych okresów w roku. Przygotowania do Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego ruszyły pełną parą.

Wydarzeniem 9. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego był koncert japońskiej pianistki Mamiko Ueyama. To było prawdziwe muzyczne wydarzenie.

Piąta Wigilia Miejska

To już w zasadzie pewien mały jubileusz. Wigilia Miejska w Kazimierzu odbyła się na Rynku po raz piaty. Po raz piąty więc dzielono się wspólnie opłatkiem w dużo większym gronie – znajomych i sąsiadów, radnych. Po raz piąty wspólnie spożywano wigilijne potrawy. Teraz już nie da się ukryć: święta idą!

Pierwszy dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego za nami. Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta Świętego Mikołaja, który w samo południe pojawił się na Rynku.

Na kazimierskim Rynku, tuż przy Kamienicach Przybyłów stanęła choinka. To pierwszy zwiastun zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i poprzedzającego je Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

W tym roku święty Mikołaj zajedzie na kazimierski Rynek z tygodniowym opóźnieniem. Warto jednak poczekać. Zobaczmy, co nas czeka podczas 9. edycji Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

Tradycyjne potrawy regionalne, produkty ekologiczne, kiermasz rękodzieła, warsztaty ozdob świątecznych i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. To wszystko już za niewiele ponad miesiąc w Kazimierzu Dolnym podczas IX Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

W Święto Mikołaja

Za nami już pierwszy dzień trwającego w Kazimierzu Dolnym Jarmarku Świątecznego. W samo południe imienin Mikołaja na kazimierskim Rynku, tuż obok pięknej zielonej choinki pojawił się święty Mikołaj…

Znamy już szczegółowy program VIII Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Zobaczmy, co nas czeka.

Terefere Mikołaju!

U-wa-ga. Stre-fa ra-że-nia w o-ko-li-cach Ko-rze-nia. Za-le-ca-my o-bec-ność. Gwa-ran-to-wa-na peł-na re-ggae-ne-ra-cja. Róż-ne sty-le, róż-ne ins-pi-rac-je. De-ko świą-tecz-nie z pier-ni-ko-wym za-pa-chem w tle – takimi słowy organizatorzy zapraszają na mikołajkowy koncert zespołu Terefere.

Wprawdzie mamy jeszcze listopad, ale czas nieubłaganie płynie naprzód. Wprawne gospodynie już zaczynają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pomocna w tym może się okazać wizyta na 8. Kazimierskim Jarmarku Świątecznym.

Pokaż stopkę