Przyjaciele dla  Waldka - Diabła

Weź udział w aukcji obrazów i tym samym wesprzyj jednego z malarzy ściśle z Kazimierzem związanych! Waldemar Wojczakowski, znany również jako Diabeł, potrzebuje pomocy.

Waldemar Diabeł Wojczakowski to uczeń artysty malarza Wacława Dobrowolskiego. W Kazimierzu Dolnym jest znaną postacią, mocno tu zakorzenioną. Po części dlatego, że w latach 1995 – 1999 prowadził w Miasteczku galerię autorską, a po części dlatego, że sam Kazimierz był i jest artyście bardzo bliski.

Piszą o nim, że to mistrz akwareli, klasyk gatunku. A jego twórczość żywi się niezwykle wrażliwą obserwacją świata.

- Świat nie istnieje, dopóki nie zostanie namalowany. Każdy obrazek Wojczakowskiego jest jego kawałkiem, razem tworzą mozolnie budowaną całość. Mozolnie, bowiem świat maluje on z precyzją botanika, nie omija żadnego szczegółu, jak gdyby odtwarzanie rzeczywistości równało się z jego stwarzaniem – pisze dr Waldemar Odorowski w katalogu wystawy „Diabeł tkwi w szczegółach”. - Można powiedzieć, że to spojrzenie spoza czasu, potwierdzenie istnienia poprzez jego pilną obserwację. Wojczakowski niczego nie wymyśla, obserwuje, ale tym samym do myślenia nakłania.

Prace Waldemara Wojczakowskiego znalazły się na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce, Holandii i we Włoszech: KMPiK Puławy, Delutte – Holandia, Galeria Praska, Galeria Łazorek, Galeria Mit.

W najbliższą sobotę, 5 października o godz. 12.00 w Domu Michalaków (ul. Nadrzeczna 24), w ogrodzie - gdy będzie ładna pogoda, albo wewnątrz w razie deszczu, odbędzie się aukcja "Przyjaciele dla Waldka - Diabła ".

- Waldek walczy z ciężką chorobą. Zwyczajem malarzy z Kazimierza jest wspieranie kolegów w ciężkich sytuacjach, również w materialnym wymiarze – piszą organizatorzy aukcji. - Diabeł swoje prace wielokrotnie przeznaczał na aukcje charytatywne, wspierając zbiórki między innymi na: Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wiele osób prywatnych. Teraz my mamy okazję wesprzeć Go w walce z chorobą. Zapraszamy więc do licytacji.

Swoje prace na aukcje przekazali m.in.: Krzysztof Krzyr Raczyński, Marek Andała, Marta Andała, Janusz Knorowski, Agnieszka Mitura, Lucyna Kowalik, Mieczysława Łazorek, prace Daniela de Tramecourta. Obrazów wciąż przybywa, także podczas aukcji zobaczymy prac o wiele więcej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę