Z pomocą dla Waldka - Diabła

zobacz więcej (18)

Ponad trzydzieści obrazów znanych kazimierskich artystów trafiło na charytatywną aukcję "Przyjaciele dla Waldka - Diabła".

W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym odbyła się charytatywna aukcja "Przyjaciele dla Waldka - Diabła ". Celem aukcji było zebranie środków na leczenie artysty ściśle związanego z Kazimierzem – Waldemara Wojczakowskiego, zwanego Diabłem.

Artysta walczy obecnie z ciężką chorobą a zwyczajem kazimierskich malarzy jest wspieranie się w trudnych sytuacjach, również w materialnym wymiarze.

Na aukcje przekazanych zostało ponad trzydzieści przedmiotów. Były to głównie obrazy, jednak nie tylko. Pojawiła się także ceramika artystyczna czy szal. Wśród ofiarodawców znaleźli się  m.in.: Krzysztof Krzyr Raczyński, Marek Andała, Marta Andała, Janusz Knorowski, Agnieszka Mitura, Roman Gruszecki, Lucyna Kowalik, Mieczysława Łazorek, Tomasz Sikora i Kinga Pniewska, Agnieszka Parys – Kozak, Janusz Michalak, Magdalena Żuk, Mariusz Płoszaj Mazurek, Tadeusz Michalak, Jacek Kośmiński, Daniel Detramecourt, Elwira Woźniak czy Jolanta Opolska.

- Jako przyjaciele Waldka cieszymy się, że tyle osób go kocha, że tak wielu ludzi wzięło udział w tym wydarzeniu – mówi Nina Raczyńska, jedna z organizatorek aukcji. - Aukcja była także okazją do spotkania, do wspominania wspólnie spędzonych z Waldkiem chwil. Cieszymy się, że rokowania są dobre i życzymy Mu jak najlepiej. Cały Kazimierz Go kocha!

Jeśli chcielibyście wesprzeć Waldemara Wojczakowskiego – Diabła a niestety nie udało Wam się dotrzeć na aukcję, jest też inna możliwość. Jeden z przyjaciół artysty prowadzi internetową zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację. Datki można wpłacać do 30 listopada 2019r.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę