Grażyna Banaszkiewicz. Ludzie Sztuki

Reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnychi programów poetyckich, poetka,  dziennikarka i fotograf w jednej osobie. Grażyna Banaszkiewicz. W najbliższy weekend pojawi się w Kazimierzu Dolnym z wystawą fotografii pt. „Ludzie sztuki”.

Grażyna Banaszkiewicz jest reżyserem telewizyjnych filmów dokumentalnych i programów poetyckich, ale także poetką, dziennikarką, fotografem i specjalistką Public Rerlations. Publikowała autorskie rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i nauki w magazynie ilustrowanym „Tydzień”, współtworzyła tygodnik „Wprost” a w latach 1979-2011 związana była z TVP S.A.

Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, reżyser kilkudziesięciu obrazów dokumentalnych o wybitnych twórcach polskiej kultury i nauki, m.in.: o Kazimierze Iłłakowiczównie, Stanisławie Grochowiaku, Halinie Poświatowskiej, ks. Janie Twardowskim, Krzysztofie Zanussim, Krzysztofie Kieślowskim, Edwardzie Dwurniku, Ryszardzie Krynickim, prof. Władysławie Orliczu  i prof. Januszu Ziółkowskim. Zrealizowała także filmy „The Meeting: Fluxus”, ”Emmett Williams Read My Life In Fluxus – And Vice Versa”  oraz „Szaleńcy na wolności” – obrazy o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę.

Autorka tomików poetyckich: „Poszukiwanie”, „Mężczyźni, od których umieramy”, „Własne-cudze życie”, „Wyznania” , „Świat bez pomysłu” oraz cykli fotograficznych „Prosto w słońce”, „Izrael Foto-Ticket”, „Światło Izraela”, „Kronika z Gołębnika” „Historii przekreślić nie można. Wielokulturowy Sołacz” i „Ludzie Sztuki”.

Oprócz tego prowadzi również działalność społeczną, m. in. w Fundacji ”Światełko w tunelu” i Tennis Art Cup.

W najbliższy weekend Grażyna Banaszkiewicz pojawi się w Kazimierzu Dolnym. W sobotę, 5 października o godzinie 16.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Ludzie Sztuki”. Nieco później zaprezentowany zostanie film artystki, pt.: "Szaleńcy na wolności”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę