Grażyna Banaszkiewicz. Ludzie Sztuki

Reżyser telewizyjnych filmów dokumentalnychi programów poetyckich, poetka,  dziennikarka i fotograf w jednej osobie. Grażyna Banaszkiewicz. W najbliższy weekend pojawi się w Kazimierzu Dolnym z wystawą fotografii pt. „Ludzie sztuki”.

Grażyna Banaszkiewicz jest reżyserem telewizyjnych filmów dokumentalnych i programów poetyckich, ale także poetką, dziennikarką, fotografem i specjalistką Public Rerlations. Publikowała autorskie rozmowy z ludźmi kultury, sztuki i nauki w magazynie ilustrowanym „Tydzień”, współtworzyła tygodnik „Wprost” a w latach 1979-2011 związana była z TVP S.A.

Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, reżyser kilkudziesięciu obrazów dokumentalnych o wybitnych twórcach polskiej kultury i nauki, m.in.: o Kazimierze Iłłakowiczównie, Stanisławie Grochowiaku, Halinie Poświatowskiej, ks. Janie Twardowskim, Krzysztofie Zanussim, Krzysztofie Kieślowskim, Edwardzie Dwurniku, Ryszardzie Krynickim, prof. Władysławie Orliczu  i prof. Januszu Ziółkowskim. Zrealizowała także filmy „The Meeting: Fluxus”, ”Emmett Williams Read My Life In Fluxus – And Vice Versa”  oraz „Szaleńcy na wolności” – obrazy o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę.

Autorka tomików poetyckich: „Poszukiwanie”, „Mężczyźni, od których umieramy”, „Własne-cudze życie”, „Wyznania” , „Świat bez pomysłu” oraz cykli fotograficznych „Prosto w słońce”, „Izrael Foto-Ticket”, „Światło Izraela”, „Kronika z Gołębnika” „Historii przekreślić nie można. Wielokulturowy Sołacz” i „Ludzie Sztuki”.

Oprócz tego prowadzi również działalność społeczną, m. in. w Fundacji ”Światełko w tunelu” i Tennis Art Cup.

W najbliższy weekend Grażyna Banaszkiewicz pojawi się w Kazimierzu Dolnym. W sobotę, 5 października o godzinie 16.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Ludzie Sztuki”. Nieco później zaprezentowany zostanie film artystki, pt.: "Szaleńcy na wolności”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę