Przed Państwem „Chmielnikers”!

Już w najbliższy piątek, 16 sierpnia w kazimierskiej Synagodze po raz kolejny wystąpi zespół „Chmielnikers”. Czym tym razem zaskoczą nas artyści? Jaki zaprezentują repertuar…?

To będzie już kolejny koncert Chmilenikersów w Kazimierzu Dolnym. Dwa lata temu muzycy wystąpili na Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, a zupełnie niedawno w kazimierskiej synagodze. Publiczność zachwycona wykonywaną przez artystów muzyką, zawsze licznie przybywa na ich koncerty. Nic jednak dziwnego, skoro repertuar zespołu stanowią wyrosłe z żydowskiego folkloru muzycznego, odzwierciedlające zarówno obyczajowość, jak i życie piosenki oraz ballady śpiewane w języku jidysz. Są to utwory o miłości, o ważnych wydarzeniach rodzinnych czy historycznych czy też kołysanki i utwory żartobliwe. Nie brakuje także kompozycji czysto instrumentalnych, stylizowanych, powstających pod wpływem odrębnej kulturowo muzyki bałkańskiej i wschodniej.

 

Zespół Chmielnikers wystąpuje w sześcioosobowym składzie: Krzysztof Korban - akordeon,

Marzena Trzebińska -wokal,

Beata Misztal - skrzypce - manager zespołu,

Michał Siemieniec - klarnet,

Karol Krąż - perkusja,

Adam Szymkiewicz - gitara basowa, puzon, kontrabas.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety są do nabycia w budynku dawnej Synagogi, ul. Lubelska 4 codziennie w godzinach 10.00 – 18.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna – 692 578 677 lub 81 8810 894. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę