Michał Hochman w Kazimierzu (video)

Skomentuj (4)

Pierwszy polski wykonawca słynnej „Diany” Paula Anki, znany także z wykonania „Konika na biegunach”, którego wyprowadził z kabaretu na estradę - Michał Hochman wystąpi 31 sierpnia w Kazimierzu Dolnym z koncertem „Tych miasteczek nie ma już”.

Urodził się na Syberii, wiele lat spędził w Lublinie, obecnie mieszka w USA. Okrzyknięty polskim Paulem Anką, znany z hitu „Konik na biegunach” wykonanego po raz pierwszy w stylu bigbeatowym Michał Hochman, który wyemigrował z Polski pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku coraz częściej powraca do ojczyzny z koncertami. W sobotę wraz z sześcioosobowym zespołem wystąpi w Kazimierzu z repertuarem „Tych miasteczek nie ma już”.

 

- Michał Hochman maluje swoim głosem ów unikalny klimat prozy i rysunków Bruno  Schultza, tak pełnych nostalgii i wzruszeń (jak pełne są serca tych, którzy wiedzą co to rozłąka)” “Michał śpiewa: nie zapomnę tego,  jak zapomnieć - a kto wsłucha się w jego melancholijną interpretację też nie zapomni jej nigdy – pisze Lech Majewski.

 

Koncertowi towarzyszyć będą prezentacje obrazów Marka Chagalla i Bartłomieja Michałowskiego oraz fotografii Wiśniaka.

 

Oprócz piosenek utrzymanych w klimacie dawnych sztetli usłyszymy „Zabierz mnie do Kazimierza” ze słowami Agaty Tuszyńskiej i muzyką Romualda Lipki.

- Charakter ekspresji Michała jest naturalność, prostota, skromność – pisze poeta Jerzy Księski. - Towarzyszy temu ogromna sympatia do spraw zwyczajnych i codziennych, uczuć ludzkich o których śpiewa, poetycka świeżość marzenia i swoboda poruszania się w krainie marzeń i rzeczywistości. Potrafi on nawiązać z nami bezpośredni kontakt, który zaprasza nas do wspomnień i marzeń…..

Zapraszamy na koncert Michała Hochmana 31 sierpnia o godzinie 18.00 do synagogi w Kazimierzu nad Wisłą, ul. Lubelska 4. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Synagogi.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę