W starym kinie...

Skomentuj (4)

W najbliższą sobotę, 24 sierpnia odbędzie się koncert zatytułowany „W starym kinie”. W kazimierskiej Synagodze wystąpią Kinga i Arkadiusz Głogowcy, którzy zabiorą nas w niezwykłą muzyczna podróż sentymentalną w lata dwudzieste i trzydzieste minionego stulecia.

To już kolejny wspaniały koncert w budynku dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. W sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 18.00 przed kazimierską publicznością wystąpią Kinga i Arkadiusz Głogowcy. Na program koncertu zatytułowanego „W starym kinie” składają się niezapomniane piosenki, z których każda może poszczycić się mianem przeboju. Kiedyś wykonywane przez największe sławy kina takie jak: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg, teraz zaprezentowane zostaną w nowych aranżacjach muzycznych, przeplatanych anegdotami z życia artystów dwudziestolecia międzywojennego.

 

Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Całuję twoją dłoń madame”.

 

Może więc kilka słów o artystach, którzy zagoszczą w kazimierskiej Synagodze…

 

Arkadiusz Głogowski to aktor i reżyser. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Do jego głównych ról należą min: Gustaw w „Ślubach panieńskich”, Opowiadacz w „Na szkle malowane”, Nick Cave w „Balladach morderców” czy też Kirkor w „Balladynie”. Zagrał on także w wielu produkcjach filmowych m. in.: „Skazany na bluesa”, „Show”, „Zostać Miss”, „Pogoda na piątek” czy „Plebania”.

 

Kinga Teresa Głogowska to aktorka i śpiewaczka. Jest absolwentką Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

- Grała ona w międzynarodowych produkcjach musicalowych takich jak: „Hair”, ”Evita” czy ”Jezus Christ Superstar”, z którymi występowała w wielu europejskich krajach – piszą organizatorzy. - Po studiach grała także w teatrze „Rampa” w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Przez kilka sezonów związana była z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. Obecnie gra „Ruth” w musicalu L.Bernsteina „Wonderful town” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, oraz „Księżnę himalai" w „Operetce” W.Gombrowicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

 

Artystka koncertuje w kraju i poza jego granicami. Na swoim koncie ma również role w serialach telewizyjnych: „Dorota” w „Pogodzie na piątek” czy też „Weronika” w „Klanie”.

 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w budynku synagogi codziennie w godzinach 10.00 - 18.00 oraz przed koncertem.

 

Rezerwacja biletów pod nr 81 881 08 94 lub 692 578 677

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • pijany znad Grodarza
  Przepiękne, co poniżej piszecie. Panie Burmistrzu. Nostalgię, miasta wielu kultur /Zuska// No. Dwóch/ boję się gniewu Szoka i innych PRAWDZIWYCH/ Burmistrzu."Nostalgię, miasta wielu kultur" ZASTOSUJ.
 • zuzka
  Wydaje mi się, że takie koncerty pasują w zupełności do Kazimierza. To miasteczko zawsze miało dla mnie taki nostalgiczny charakter, gdzie teraźniejszość miesza się z przeszłością
 • annaa
  Nie trzeba być starej daty, żeby podobały się klimaty lat międzywojennych. Nie zaliczam siebie jeszcze do starszego pokolenia, a bardzo chętnie wezmę udział w tym koncercie. Te piosenki nadal są niesamowite, może dlatego, że ich autorami byli najlepsi poeci tamtych czasów
 • wolnyjan
  Może jestem już starej daty, ale bardzo lubię wszystko co związane z latami 20. i 30. Mają w sobie coś takiego, co budzi nostalgię, dlatego chętnie oglądam przedwojenne filmy, szczególnie komedie, które czasami biją na głowę nasze współczesne pseudo komediowe produkcje. Jak dla mnie to świetna propozycja i na pewno się przyjadę w sobotę do Kazimierza1

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę