Lwowscy wirtuozi zapraszają...

Skomentuj (1)

Po raz kolejny przed kazimierską publicznością wystąpi wyjątkowy duet muzyczny - Lidiya Futorska i Serhij Chorowiec. Już w najbliższą sobotę, 17 sierpnia „Lwowscy wirtuozi” pojawią się budynku dawnej Synagogi. Zapraszamy!

W sobotę, 17 sierpnia o godzinie 18.00, w kazimierskiej Synagodze odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy takie utwory M.Berezowskogo, M.Łysenki, M.Kołoduba, I.Strawińskogo czy też M.Skoryka. „Lwowscy wirtuozi” to muzyczny duet, który tworzą: Lidiya Futorska – skrzypce oraz Serhij Chorowec – akordeon. Może więc kilka słów o artystach…

 

Lidiya Futorska urodziła się w 1981 roku we Lwowie. Siedem lat później rozpoczęła naukę w tzw. „szkole talentów” – Lwowskiej Średniej Specialnej Muzycznej Szkole im. S. Kruszelnickiej. Pośród pierwszych znacznych osiągnięć skrzypaczki znalazły się: uczestnictwo w programie „Classik-premier” (Kijów, 1994) oraz zdobycie tytułu laureata festiwalu „Nowe imiona młodych gwiazd Ukrainy” (Kijów, 1996). Sukcesy te stały się podstawą do przyznania młodej skrzypaczce Stypendium Prezydenta Ukrainy.

 

W latach 1999-2004 Lidiya Futorska była studentką Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki w klasie skrzypiec, zaś przez trzy następne odbywała studia podyplomowe w tej uczelni pod kierunkiem Narodowej Artystki Ukrainy - prof. Lidii Szutko. Skrzypaczka odbyła także staż artystyczny w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki, jest również doktorantką Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki. W roku 2012 L.Futorska była stypendystką programu „Gaude Polonia”.

 

- Koncertowa działalność skrzypaczki to zarówno występy z różnymi kameralnymi i symfonicznymi zespołami, jak również liczne recitale solowe, które były prezentowane tak na Ukrainie, jak i na estradach koncertowych innych państw, między innymi Polski, Słowacji, Austrii, Kanady, Węgier i Włoch – czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez organizatorów koncertu. - Od 2012 roku artystka występuje w duecie z akordeonistą i dyrygentem Sergiuszem Chorowcem.

 

Zaś Sergiusz Chorowiec urodził się w on 1980 roku na Rówieńszczyźnie, na Ukrainie. W latach 1996-1999 studiował w Rówieńskiej muzycznej szkole w klasie harmonii u Zasłużonego Mistrza Sztuk Pięknych Ukrainy Grigorija Glotki. Studiował na Kijowskiej Narodowej Muzycznej Akademii іm. P. Czajkowskiego w klasie harmonii oraz na katedrze operowo-symfonicznego dyrygowania.

 

W latach 2010 - 2011 artysta pracował jako dyrygent symfonicznej orkiestry Dniepropietrowskiego Państwowego Konserwatorium іm. М.Glinki oraz Dniepropietrowskiej Obwodowej Filharmonii. W 2013 roku rozpoczął staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.

 

- Twórcza współpraca łączy młodego dyrygenta z wieloma utalentowanymi solistami, wśród których znajdują się m.in. Lidiya Futorska, Mirosława Kotorowycz czy Elżbieta Gesse, jak również z artystami o światowej sławie - Olgą i Natalią Pasiecznik czy K.-A.Kulką – piszą organizatorzy wydarzenia. - W swojej twórczości Sergiusz Chorowiec dużo uwagi okazuje muzyce epoki baroku, chociaż ulubioną dla dyrygenta nadal zostaje epoka romantyzmu.

 

W programie kazimierskiego koncertu są takie utwory jak m.in.: M.Berezowski – Sonata, J.Mejtus - Allegro, M.Skorulski - Ave Maria, M.Kołessa - Trzy kołomyjki czy też M.Łysenko - Rapsodia “Dumka-szumka.

 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w budynku synagogi codziennie w godzinach 10.00 - 18.00 oraz przed koncertem.

 

Rezerwacja biletów pod nr 81 881 08 94 lub 692 578 677.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę