Przed Państwem „Chmielnikers”!

Już w najbliższy piątek, 16 sierpnia w kazimierskiej Synagodze po raz kolejny wystąpi zespół „Chmielnikers”. Czym tym razem zaskoczą nas artyści? Jaki zaprezentują repertuar…?

To będzie już kolejny koncert Chmilenikersów w Kazimierzu Dolnym. Dwa lata temu muzycy wystąpili na Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, a zupełnie niedawno w kazimierskiej synagodze. Publiczność zachwycona wykonywaną przez artystów muzyką, zawsze licznie przybywa na ich koncerty. Nic jednak dziwnego, skoro repertuar zespołu stanowią wyrosłe z żydowskiego folkloru muzycznego, odzwierciedlające zarówno obyczajowość, jak i życie piosenki oraz ballady śpiewane w języku jidysz. Są to utwory o miłości, o ważnych wydarzeniach rodzinnych czy historycznych czy też kołysanki i utwory żartobliwe. Nie brakuje także kompozycji czysto instrumentalnych, stylizowanych, powstających pod wpływem odrębnej kulturowo muzyki bałkańskiej i wschodniej.

 

Zespół Chmielnikers wystąpuje w sześcioosobowym składzie: Krzysztof Korban - akordeon,

Marzena Trzebińska -wokal,

Beata Misztal - skrzypce - manager zespołu,

Michał Siemieniec - klarnet,

Karol Krąż - perkusja,

Adam Szymkiewicz - gitara basowa, puzon, kontrabas.

 

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety są do nabycia w budynku dawnej Synagogi, ul. Lubelska 4 codziennie w godzinach 10.00 – 18.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Rezerwacja telefoniczna – 692 578 677 lub 81 8810 894. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Synagoga w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę