Polskie piosenki. W hołdzie wolności

Skomentuj (1)

Choć wydawać by się mogło, że sezon turystyczny dobiegł już końca, nie jest to prawdą. W połowie listopada na dziedzińcu kazimierskiego zamku odbędzie się koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie wolności”.

Jeszcze kilka lat temu w Kazimierzu Dolnym wraz z kończącym się latem, kończył się także sezon turystyczny. Obecnie jest zupełnie inaczej. Zarówno turyści, jak i wydarzenia kulturalne są w Miasteczku przez cały rok. Jednym z takich wydarzeń jest koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie wolności", który odbędzie się 17 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu zamku.
- „Polskie piosenki. W hołdzie wolności" to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolnościowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego – zapowiadają organizatorzy. – Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury” czy „Nie pytaj o Polskę”.
Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się w 2015 roku w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. Kilka miesięcy później ukazała się płyta pod tym samym tytułem, której wydawcą jest Polskie Radio.
- Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny – czytamy w informacji prasowej. - To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego, doskonale znane pieśni i piosenki będące symbolem walki o wolność nabrały zupełnie nowego wymiaru.
Na dziedzińcu kazimierskiego zamku wystąpią: Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon, aranżacje; Nula Stankiewicz i Agnieszka Wilczyńska – śpiew; Janusz Strobel – gitara; Robert Majewski – trąbka; Adam Cegielski – kontrabas oraz Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.
Bilety w cenie 10,00 zł można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym i na stronie www.biletyna.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę