Polskie piosenki. W hołdzie wolności

Skomentuj (1)

Choć wydawać by się mogło, że sezon turystyczny dobiegł już końca, nie jest to prawdą. W połowie listopada na dziedzińcu kazimierskiego zamku odbędzie się koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie wolności”.

Jeszcze kilka lat temu w Kazimierzu Dolnym wraz z kończącym się latem, kończył się także sezon turystyczny. Obecnie jest zupełnie inaczej. Zarówno turyści, jak i wydarzenia kulturalne są w Miasteczku przez cały rok. Jednym z takich wydarzeń jest koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie wolności", który odbędzie się 17 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w ogrzewanej hali eventowej na dziedzińcu zamku.
- „Polskie piosenki. W hołdzie wolności" to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolnościowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego – zapowiadają organizatorzy. – Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury” czy „Nie pytaj o Polskę”.
Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się w 2015 roku w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej. Kilka miesięcy później ukazała się płyta pod tym samym tytułem, której wydawcą jest Polskie Radio.
- Do udziału w koncercie zaproszeni zostali wybitni artyści polskiej sceny – czytamy w informacji prasowej. - To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego, doskonale znane pieśni i piosenki będące symbolem walki o wolność nabrały zupełnie nowego wymiaru.
Na dziedzińcu kazimierskiego zamku wystąpią: Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon, aranżacje; Nula Stankiewicz i Agnieszka Wilczyńska – śpiew; Janusz Strobel – gitara; Robert Majewski – trąbka; Adam Cegielski – kontrabas oraz Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.
Bilety w cenie 10,00 zł można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym i na stronie www.biletyna.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę