W hołdzie Wolności

zobacz więcej (21)

„Deszcz jesienny deszcz”, „Wojenko, wojenko…”, „Piosenka o mojej Warszawie” czy  „Nie pytaj o Polskę” to tylko niewielki fragment repertuaru z koncertu, który odbył się na dziedzińcu kazimierskiego zamku.

Za nami już kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem był to koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie Wolności”, czyli najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego.

Na dziedzińcu kazimierskiego zamku, w specjalnie przygotowanym ogrzewanym namiocie wystąpili artyści w następującym składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon, aranżacje; Nula Stankiewicz, Agnieszka Wilczyńska – śpiew; Janusz Strobel – gitara; Robert Majewski – trąbka; Adam Cegielski – kontrabas oraz Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

- Koncert "W hołdzie Wolności" jest wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów przepełnionych siłą, niezłomnością i marzeniami narodu w oryginalnych, jazzowych aranżacjach autorstwa znanego na całym świecie pianisty, aranżera i kompozytora, Andrzeja Jagodzińskiego – pisali recenzenci.

W programie znalazły się powszechnie znane utwory patriotyczne z różnych okresów historii Polski: „Preludium e-mol” Fryderyka Chopina, „Deszcz, jesienny deszcz” Mariana Matuszkiewicza, „Wojenko, wojenko…”,”Piosenka o mojej Warszawie” Alberta Harrisa, „Pałacyk Michla” Józefa Szczepańskiego , „Warszawo ma” Oberfelda Casimira Georgesa, „Czerwone maki na Monte Cassino” Longina Alfreda Schütza, „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona, „Jędrusiowa dola” Henryka Fajta, „Dęby” Jacka Kaczmarskiego, „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy  oraz „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Jak wyglądał koncert na kazimierskim zamku? Było nostalgicznie, wzniośle i patriotycznie. Fragment koncertu można zobaczyć na Facebooku.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę