Mała książka - wielki człowiek

Biblioteka Publiczna, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, przystąpiła do projektu Instytutu Książki pod nazwą "Mała książka – wielki człowiek", który nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie.

Pilotażowy projekt dla trzylatków rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

- Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika – zapowiadają organizatorzy akcji. – Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Jak wykazują różnorodne badania, dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Warto więc zainwestować swój czas i wybrać się z dzieckiem do biblioteki.

Wyprawki czytelnicze można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski, w Kazimierzu Dolnym również. Instytut przygotował ich w tym roku około 100 tys.

- Zapraszamy do kazimierskiej biblioteki dzieci urodzone w 2015 roku – mówi Anna Piłat, kierownik biblioteki w Kazimierzu Dolnym. – Dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w której bierzemy udział, na rodziców i ich dzieci czeka niespodzianka. Pierwsi młodzi czytelnicy już odebrali wyprawki czytelnicze. Mam nadzieję, że za pośrednictwem mediów więcej rodziców dowie się o akcji i odwiedzi z dzieckiem naszą bibliotekę.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorem jest Instytut Książki. Akcję patronatem honorowym objął rzecznik praw dziecka - Marek Michalak.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę