Mała książka - wielki człowiek

Biblioteka Publiczna, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, przystąpiła do projektu Instytutu Książki pod nazwą "Mała książka – wielki człowiek", który nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie.

Pilotażowy projekt dla trzylatków rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

- Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika – zapowiadają organizatorzy akcji. – Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Jak wykazują różnorodne badania, dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Warto więc zainwestować swój czas i wybrać się z dzieckiem do biblioteki.

Wyprawki czytelnicze można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski, w Kazimierzu Dolnym również. Instytut przygotował ich w tym roku około 100 tys.

- Zapraszamy do kazimierskiej biblioteki dzieci urodzone w 2015 roku – mówi Anna Piłat, kierownik biblioteki w Kazimierzu Dolnym. – Dzięki akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w której bierzemy udział, na rodziców i ich dzieci czeka niespodzianka. Pierwsi młodzi czytelnicy już odebrali wyprawki czytelnicze. Mam nadzieję, że za pośrednictwem mediów więcej rodziców dowie się o akcji i odwiedzi z dzieckiem naszą bibliotekę.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorem jest Instytut Książki. Akcję patronatem honorowym objął rzecznik praw dziecka - Marek Michalak.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę