Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Skomentuj (5)

W Kazimierzu Dolnym Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy od kilku lat. Co roku impreza odbywa się pod innym hasłem, w roku bieżącym brzmi ono: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

Cel organizacji i obchodów  Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich jest oczywisty. Ma on służyć promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jak co roku więc 23 kwietnia kazimierscy czytelnicy, zarówno ci mali, jak i ci duzi będą słuchać i czytać.

W związku z tym, że hasło tegorocznej edycji brzmi „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”, nie trudno domyślić się, jaki jest jego przekaz oraz czego możemy się spodziewać w programie imprezy. Będą czytały mamy i córki oraz tatusiowie i synowie, czasem razem, czasem osobno, w wielu miejscach w całej gminie Kazimierz Dolny. Repertuar jest też różnorodny. Grunt, to czytać i propagować czytanie.

 

Organizatorzy: Kazimierski Ośrodek Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym

 

Współorganizatorzy: Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimeirzu Dolnym, Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy, Szkoła Podstawowa w Rzeczycy, Filia Biblioteki w Bochotnicy.

 

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia

 

GODZINA MIEJSCE UCZESTNICY PRZEBIEG SPOTKANIA
09.30-9.50 Rynek Przedszkolaki i uczniowie z terenu Gminy Kazimierz Dolny Pan Burmistrz Grzegorz Dunia- przywitanie uczestników i otwarcie obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: ”Moja ulubiona książka”
10.00-10.30 Aula Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Uczniowie klas I- III ze szkół podstawowych z Gminy Kazimierz Dolny. Dzieci z Przedszkola z Kazimierza Dolnego i Skowieszynka Spektakl: „Kopciuszek” Aktorzy: rodzice uczniów klas III Szkoły Podstawowej Gminnego Zespołu Szkół, Reżyseria: Iwona Budnik, Hanna Paruch i Iwona Pisula
10.00-11.00 Kazimierski Ośrodek Kultury Uczniowie klasy I Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym Agnieszka, Tomasz i Róża Małolepsi czytają bajki z rodzinnej biblioteczki
10.00-11.00 Biblioteka Miejska Uczniowie klasy II Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym Anna Goliszek czyta książki z serii: „Poczytaj mi mamo”
10.00-12.00 Kazimierz Dolny Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeczycy „Spacer z książką po Kazimierzu” oprowadzanie Joanna Sikora
10.00-12.00 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym

- Konkurs „Mistrz pięknego czytania” prowadzi Alicja Kutnik

- kl.II Przedstawienie muzyczne: „Kaczka Dziwaczka” w reżyserii Lidii Paluch

- Konkurs na najciekawsze przebranie za Bolka Lolka i Pippi Langstrump

- Konkurs na plakat reklamujący książkę

09.00-10.30 Biblioteka w Szkole Podstawowej w Bochotnicy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bochotnicy „Czytam, bo lubię” Spotkanie literackie prowadzi Laura Krasowicz
11.00-13.00 Plebania Kl. I- III Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

- „Lubię baśnie Andersena”- konkurs plastyczno - literacki prowadzenie Barbara Dzikoń

- Wystawa ilustracji bajkowych

11.25-12.10 Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Uczniowie kl. I- III Technikum Hotelarskiego i Logistycznego Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Anna Wojtanowicz i Justyna Piekoś czytają fragmenty „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego i „Zmierzchu” Stephenie Meyer
14.00-16.00 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym Uczniowie klasy IV-VI Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

- Wioletta Markowska i Edyta Podrażka czytają Kazimierskie legendy

- Konkurs: „Bohaterowie naszych lektur”

14.00-15.00 Biblioteka Miejska Wstęp wolny Renata Staroń czyta: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” Marii Czubaszek
14.30-16.30 Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Uczniowie Gimnazjum Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym Małgorzata Józefacka i wychowawcy klas czytają powieści młodzieżowe
Do końca maja Filia Biblioteki w Bochotnicy Wstęp wolny Wystawa książek z serii: „Poczytaj mi mamo”
Do końca maja Biblioteka Miejska Wstęp wolny Wystawa prac nagrodzonych w konkursie: „Moja ulubiona ksiażka”

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • zbigniew
  Drogi pijany znad Grodarza. Uwagę przyjmuję z pokorą. Miło mi, że masz podobne zdanie w niektórych sprawach. Pocieszę prawdziwych patriotów, że wpływ na, jakby to powiedzieć, częściowy analfabetyzm, ma też rozwój internetu i telefonii komórkowej z ich skrótowcami w pisowni. Ciągłe zaś reformowanie szkolnictwa wszystkich szczebli i strzeliste myśli reformatorów, pogłębiają stan zapaści, nie tylko w tej dziedzinie. Będę trochę złośliwy, chociaż to nieładnie, ale początek dał 1989 rok. Pozdrawiam też tych co za chwilę wyleją kubeł pomyj na moją niesłuszną głowę. Jako, że ja też popełniam błędy ortograficzne i nie tylko, bierzmy się wszyscy do roboty. Ku chwale ojczyzny.
 • pijany znad Grodarza
  zbigniewie. napisaleś: "......w krzewieniu nie tylko polskiej, ale i światowej literatury.....". a powinieneś :" w krzewieniu nie tylko światowej literatury, ale i polskiej".
  Twoje obawy: "Wprawdzie to co piszę jest głęboko niesłuszne,....." są, przy Twoim słusznym sarkazmie, bardzo trafne. Prawdziwi patrioci moga być wkurzeni.
 • zainteresowana
  Bardzo proszę o poprawienie tabeli tak aby była widoczna w całości.
 • zbigniew
  Nic nowego. Wprawdzie to co piszę jest głęboko niesłuszne, ale już w latach 50-tych ubiegłego wieku, chyba "Nasza Księgarnia", było takie wydawnictwo, wydawała serię bardzo tanich książeczek o tytule "Poczytaj mi mamo". Cena jednej to 30 polskich groszy. Dostępna dla każdej kieszeni. Smutne jest tylko to, że tyle lat po wojnie, taka akcja jest znowu przydatna. Gorzej, konieczna. Tym bardziej, że zaczynają być likwidowane wydawnictwa o wielkiej renomie i zasługach, w krzewieniu nie tylko polskiej, ale i światowej literatury, nie tylko w kraju, ale za granicą. Wydaje się, że nie tylko likwiduje je gospodarka rynkowa, ale i ich niesłuszne pochodzenie.
 • mól ksiązkowy
  Brawo!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę