Temat rzeka

Skomentuj (10)

W Miejskiej Bibliotece ciągle mają miejsce ciekawe wydarzenia. Tym razem do biblioteki zapraszamy wszystkich miłośników fotografii i przyrody. Do końca lipca bowiem trwa wystawa prac Jerzego Kuny – „Wisła, Solina, Chodelka”.

Jerzy Kuna pochodzi z Kazimierza Dolnego i tu też mieszka do dziś. To właśnie w tym nadwiślańskim Miasteczku uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Potem ukończył pomaturalną Szkołę Reklamy w Mińsku Mazowieckim i studia muzealnicze na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w klasztorze ojców franciszkanów w Kazimierzu Dolnym jako organista.

Muzyka dla Jerzego Kuny to nie tylko praca, ale i pasja. Artysta grywa na akordeonie, pianinie i oczywiście na organach. Oprócz tego, jak sam przyznaje, lubi czytać książki i podróżować. Pływał po Morzu Bałtyckim, Egejskim i Śródziemnym. Chętnie spędza czas na żaglówce czy też kajaku. Wspaniale czuje się w otoczeniu przyrody. Od kilkudziesięciu lat interesuje się też fotografią, głównie czarno - białą. A ulubionym motywem jego zdjęć są rzeki, w szczególności Wisła.

W swoim artystycznym dorobku Jerzy Kuna ma mnóstwo fotografii, które pokazywane były na różnych wystawach. „Wisła, Solina, Chodelka” jest już czwartą indywidualną wystawą fotografii artysty, a drugą odbywającą się w Miejskiej Bibliotece w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę można oglądać do końca lipca w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00 oraz w sobotę 10.00 - 14.00.

 

Fot. Z archiwum organizatorów wystawy
Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kazimierzu Dolnym

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • pijany znad Grodarza
  gośka. To ile On ma lat?. Wygląda tak młodo. Tak trzymać p. Jurku.
 • gośka
  To jest człowiek do tańca i do różańca...i do fotografowania też:)Oj mile powspominać jak był moim nauczycielem...oj dawno to było,dawno.
 • pijany znad Grodarza
  Powiem więcej. Fajne APARATY.
 • Tadek
  Szkoda, że wystawa nie potrwa z miesiąc dłużej. I fajny aparat.
 • jacek
  na wystawe nie dotarlem ale dzis Tam bede Jurku
 • Miron
  Jurek ty jesteś nasz - taki kazimierski i niech tak pozostanie
 • danuta
  Pięknie gra i jeszcze piękniej śpiewa,bardzo zdolny i wrazliwy na piękno człowiek przy tym skromny i sedeczny jak nie z tej epoki- brawo Jurek!
 • Edyta
  Jeden z moich ulubionych nauczycieli, ze ś.p. już kazimierskiego liceum. Trochę się uczyliśmy, a głównie gadaliśmy. Wtedy,mając te naście lat byłam zdziwiona, że tacy normalni mogą być nauczyciele, że mogą traktować ucznia jak partnera. Koniecznie muszę pójść na tę wystawę.
 • Zbyszek
  Prowincjonalny, niebanalny artysta.Czasami odnoszę wrażenie,z bagażem kompleksów.Potrafi być interesujący, jak również męczący.Bogata osobowość skryta pod maską kazimierskiego mieszczanina.Niesamowicie zdolny, wspaniały muzyk o wrażliwej duszy.Brak śmiałości i pewności siebie jest przyczyną, że kariera Jurka zatrzyma się w Kazimierzu.Serdeczny kolega, miły kompan, kazimierzanin, wielbiciel płci odmiennej, kawalarz.
 • pijany znad Grodarza
  Brawo p. Jerzy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę