Warsztaty literackie w Kazimierzu

Kazimierz Dolny przyciąga wielu różnych ludzi, jednak najbardziej tych, którzy kochają sztukę. Jedną z takich osób jest Barbara Jedlecka, organizatorka warsztatów literackich w nadwiślańskim Miasteczku.

Warsztaty literackie miały miejsce w Kazimierzu Dolnym już w roku ubiegłym. Jakże więc mogłoby ich zabraknąć w roku bieżącym? Już od 16 maja uczestnicy warsztatów spędzają wspólnie czas w nadwiślańskim Miasteczku. A dzięki temu, możemy uczestniczyć w wielu kulturalnych wydarzeniach z ich udziałem.

 

- Celem naszych działań jest upowszechnianie sztuki, przede wszystkim literatury i malarstwa – tłumaczy Barbara Jedlecka, organizatorka warsztatów. – Mam wielki sentyment do Kazimierza, dlatego też zdecydowałam się zorganizować te warsztaty właśnie tu.

 

Spotkania uczestników warsztatów odbywają się w kazimierskiej herbaciarni, natomiast występy możemy oglądać w Bibliotece Miejskiej, kościele św. Anny oraz Domu Restauracyjnym Sarzyńskich w Kazimierzu Dolnym oraz w Puławach i Nałęczowie.

 

Co jeszcze przed nami? Oto program:

 

20 maja, niedziela

godz. 10.30 - koncert poetycki, w którym wystąpią: Jan Rychner oraz grupy poetów z Warszawy, oprawa muzyczna - Jan Piskorz. Miejsce: kościół Św. Anny w Kazimierzu Dolnym.

 

23 maja, środa

godz. 16.00 – "Biesiada literacka" - występ kabaretu na podstawie tekstów z satyrycznej książki Wandy Stańczak "Kabaret na półce". Miejsce: Biblioteka Miejska w Kazimierzu Dolnym.

 

30 maja, środa

godz. 16.oo - "Biesiada literacka" - prezentacja wierszy uczestników warsztatów literackich. Prowadzenie spotkania: Stanisław Nyczaj - poeta i pisarz, prezes Zarządu O/Kielce Związku Literatów Polskich z Kielc. Miejsce: Biblioteka Miejska w Kazimierz Dolnym.

 

 

Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej

w Kazimierzu Dolnym

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę