Warsztaty literackie w Kazimierzu

Kazimierz Dolny przyciąga wielu różnych ludzi, jednak najbardziej tych, którzy kochają sztukę. Jedną z takich osób jest Barbara Jedlecka, organizatorka warsztatów literackich w nadwiślańskim Miasteczku.

Warsztaty literackie miały miejsce w Kazimierzu Dolnym już w roku ubiegłym. Jakże więc mogłoby ich zabraknąć w roku bieżącym? Już od 16 maja uczestnicy warsztatów spędzają wspólnie czas w nadwiślańskim Miasteczku. A dzięki temu, możemy uczestniczyć w wielu kulturalnych wydarzeniach z ich udziałem.

 

- Celem naszych działań jest upowszechnianie sztuki, przede wszystkim literatury i malarstwa – tłumaczy Barbara Jedlecka, organizatorka warsztatów. – Mam wielki sentyment do Kazimierza, dlatego też zdecydowałam się zorganizować te warsztaty właśnie tu.

 

Spotkania uczestników warsztatów odbywają się w kazimierskiej herbaciarni, natomiast występy możemy oglądać w Bibliotece Miejskiej, kościele św. Anny oraz Domu Restauracyjnym Sarzyńskich w Kazimierzu Dolnym oraz w Puławach i Nałęczowie.

 

Co jeszcze przed nami? Oto program:

 

20 maja, niedziela

godz. 10.30 - koncert poetycki, w którym wystąpią: Jan Rychner oraz grupy poetów z Warszawy, oprawa muzyczna - Jan Piskorz. Miejsce: kościół Św. Anny w Kazimierzu Dolnym.

 

23 maja, środa

godz. 16.00 – "Biesiada literacka" - występ kabaretu na podstawie tekstów z satyrycznej książki Wandy Stańczak "Kabaret na półce". Miejsce: Biblioteka Miejska w Kazimierzu Dolnym.

 

30 maja, środa

godz. 16.oo - "Biesiada literacka" - prezentacja wierszy uczestników warsztatów literackich. Prowadzenie spotkania: Stanisław Nyczaj - poeta i pisarz, prezes Zarządu O/Kielce Związku Literatów Polskich z Kielc. Miejsce: Biblioteka Miejska w Kazimierz Dolnym.

 

 

Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej

w Kazimierzu Dolnym

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę