Piąta Wigilia Miejska

Skomentuj (6)

zobacz więcej (29)

To już w zasadzie pewien mały jubileusz. Wigilia Miejska w Kazimierzu odbyła się na Rynku po raz piaty. Po raz piąty więc dzielono się wspólnie opłatkiem w dużo większym gronie – znajomych i sąsiadów, radnych. Po raz piąty wspólnie spożywano wigilijne potrawy. Teraz już nie da się ukryć: święta idą!

Po raz piąty mieszkańcy Kazimierza uczestniczyli w Wigilii Miejskiej. Wieczerza na Rynku przygotowana przez radnych i restauratorów odbyła się jak co roku pod koniec Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Burmistrz Andrzej Pisula złożył wszystkim zebranym najlepsze życzenia świąteczne, do których dołączył się ksiądz proboszcz Tomasz Lewniewski oraz zaproszony na IX Kazimierski Jarmark wójt Szydłowa.
W wigilijny nastrój wprowadził zebranych koncert kolęd w wykonaniu Moniki Malczak i Wojciecha Bochry.

Po koncercie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko 9. Jarmarku. Główną nagrodę zdobyła Knajpa Artystyczna z ulicy Senatorskiej. Wkrótce opowiemy Państwu więcej o tym miejscu, bowiem nagroda to miesięczna promocja restauracji na naszym portalu i na stronie Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

A potem były życzenia i łamanie się opłatkiem w znacznie szerszym niż rodzinne gronie. Święta naprawdę tuż tuż.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę