Wizyta świętego Mikołaja

zobacz więcej (15)

Pierwszy dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego za nami. Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta Świętego Mikołaja, który w samo południe pojawił się na Rynku.

To już dziewiąta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego, który co roku odbywa się w nadwiślańskim Miasteczku. Mimo braku śniegu i mrozu, atmosfera imprezy jest prawdziwie świąteczna. Tym bardziej w momencie pojawienia się na Rynku świętego Mikołaja.

Pośród wielu punktów w programie jarmarku, to wizyta brodatego Mikołaja jest najbardziej wyczekana i najważniejsza. Szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy. W samo południe na kazimierski Rynek po raz kolejny zawitał starszy Pan w czerwonym surducie.

- Ho! Ho! Ho! To ja, święty Mikołaj! – wołał Gość Specjalny jarmarku. – Przybyłem da Was drogie dzieci, by podarować Wam drobne upominki.

Dzieci otoczyły Mikołaja i z głośnymi okrzykami wyczekiwały w kolejce na swój prezent. Były cukierki, batony i czekolady. I wielka radość, gdy w malutkich rączkach ściskały mocno otrzymany drobiazg.

- Teraz święty Mikołaj musi już jechać dalej – żegnał się brodaty ulubieniec dzieci. – Jednak niedługo znów do Was wrócę. Do zobaczenia za rok moi mili!

Mikołaj spacerował jeszcze chwilę po Rynku podziwiając stragany, witając się z zauroczonymi dziećmi i pozując do zdjęć. A potem zniknął. Tak samo nagle, jak się pojawił.

 

Przed nami ostatni dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Co jeszcze przed nami?

Niedziela 13 grudnia

10.00 –
Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarki – Rynek

10.00 – 13.00 – Makaronowe ozdoby choinkowe – warsztaty – Muzeum Nadwiślańskie – Gmach Główny, Rynek 19

13.30 – „Kuchnia Słowian. W poszukiwaniu dawnych smaków” – Hanna i Paweł Lisowie – spotkanie autorskie połączone z degustacją – KOKPiT ul. Lubelska

13.30-15.00 – Kartki bożonarodzeniowe – warsztaty dla ze słodkim upominkiem dla dzieci - KOKPiT ul. Lubelska

15.00 – Koncert kolęd w wykonaniu Moniki Malczak i Wojciecha Bochry – Rynek

15.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko Jarmarku – Rynek

16.00 – Wigilia Miejska – Rynek

Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński - wypieki z piernikową nutą przygotowane specjalnie na tę okazję, kawa parzona przez świętego Mikołaja, piernikowe warsztaty w towarzystwie świętego Mikołaja, ludki piernikowe do każdej kawy i herbaty, kolekcja najpiękniejszych pierniczków, domków i choinek.

9.00-16.00 - Jarmark produktów świątecznych (w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

9.00-16.00: bezpłatny wstęp na kazimierskie ekspozycje Muzeum Nadwiślańskiego: Galeria Wystaw Czasowych oraz Oddziały: Przyrodniczy, Muzeum Sztuki Złotniczej, Kamienica Celejowska i Dom Kuncewiczów

17.00 – Zakończenie 9 Jarmarku Świątecznego – Rynek

W czasie Jarmarku na Dziedzińcu Zamkowym wystawa rzeźb Bogdana Markowskiego  „Erraticus”.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę