Wizyta świętego Mikołaja

zobacz więcej (15)

Pierwszy dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego za nami. Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta Świętego Mikołaja, który w samo południe pojawił się na Rynku.

To już dziewiąta edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego, który co roku odbywa się w nadwiślańskim Miasteczku. Mimo braku śniegu i mrozu, atmosfera imprezy jest prawdziwie świąteczna. Tym bardziej w momencie pojawienia się na Rynku świętego Mikołaja.

Pośród wielu punktów w programie jarmarku, to wizyta brodatego Mikołaja jest najbardziej wyczekana i najważniejsza. Szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy. W samo południe na kazimierski Rynek po raz kolejny zawitał starszy Pan w czerwonym surducie.

- Ho! Ho! Ho! To ja, święty Mikołaj! – wołał Gość Specjalny jarmarku. – Przybyłem da Was drogie dzieci, by podarować Wam drobne upominki.

Dzieci otoczyły Mikołaja i z głośnymi okrzykami wyczekiwały w kolejce na swój prezent. Były cukierki, batony i czekolady. I wielka radość, gdy w malutkich rączkach ściskały mocno otrzymany drobiazg.

- Teraz święty Mikołaj musi już jechać dalej – żegnał się brodaty ulubieniec dzieci. – Jednak niedługo znów do Was wrócę. Do zobaczenia za rok moi mili!

Mikołaj spacerował jeszcze chwilę po Rynku podziwiając stragany, witając się z zauroczonymi dziećmi i pozując do zdjęć. A potem zniknął. Tak samo nagle, jak się pojawił.

 

Przed nami ostatni dzień Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Co jeszcze przed nami?

Niedziela 13 grudnia

10.00 –
Rozpoczęcie drugiego dnia Jarmarki – Rynek

10.00 – 13.00 – Makaronowe ozdoby choinkowe – warsztaty – Muzeum Nadwiślańskie – Gmach Główny, Rynek 19

13.30 – „Kuchnia Słowian. W poszukiwaniu dawnych smaków” – Hanna i Paweł Lisowie – spotkanie autorskie połączone z degustacją – KOKPiT ul. Lubelska

13.30-15.00 – Kartki bożonarodzeniowe – warsztaty dla ze słodkim upominkiem dla dzieci - KOKPiT ul. Lubelska

15.00 – Koncert kolęd w wykonaniu Moniki Malczak i Wojciecha Bochry – Rynek

15.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze stoisko Jarmarku – Rynek

16.00 – Wigilia Miejska – Rynek

Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński - wypieki z piernikową nutą przygotowane specjalnie na tę okazję, kawa parzona przez świętego Mikołaja, piernikowe warsztaty w towarzystwie świętego Mikołaja, ludki piernikowe do każdej kawy i herbaty, kolekcja najpiękniejszych pierniczków, domków i choinek.

9.00-16.00 - Jarmark produktów świątecznych (w holu Gmachu Głównego Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

9.00-16.00: bezpłatny wstęp na kazimierskie ekspozycje Muzeum Nadwiślańskiego: Galeria Wystaw Czasowych oraz Oddziały: Przyrodniczy, Muzeum Sztuki Złotniczej, Kamienica Celejowska i Dom Kuncewiczów

17.00 – Zakończenie 9 Jarmarku Świątecznego – Rynek

W czasie Jarmarku na Dziedzińcu Zamkowym wystawa rzeźb Bogdana Markowskiego  „Erraticus”.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę