O złotą różę Esterki

Rzut smoczym jajem do celu, pokaz czarodziejskich mikstur, w tym czarowanie ogromnych baniek mydlanych, turniej rycerski na balonowe miecze świetlne to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych z okazji ich święta. 1 czerwca na Zamku odbędzie się I Turniej Rycerski „O złotą różę Esterki”.

Dzień Dziecka to okazja do wspaniałej zabawy zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych, bo przecież w każdym z nas jest odrobina dziecka. Również w Kazimierzu Dolnym atrakcji nie może zabraknąć. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystki zaprasza wszystkie dzieci na I Turniej Rycerski „O złotą różę Esterki”.

- Jest to festyn skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, czyli od przedszkola do III klasy szkoły podstawowej – mówi dyrektor KOKPiT Mariusz Płoszaj – Mazurek. – Impreza ta jest skierowana głównie do dzieci miejscowych, z naszej gminy.

Jednak nie oznacza to, że dzieci spoza terenu gminy Kazimierz Dolny nie zostaną na turniej wpuszczone. Wręcz przeciwnie. Każdy turysta, szczególnie ten najmłodszy jest tego dnia na dziedzińcu zamkowym mile wdziany.


Warto jednak pamiętać, że Turniej Rycerski to impreza plenerowa z atrakcjami przygotowanymi z myślą o najmłodszych. Tego dnia animatorzy na Zamku prowadzić będą zabawy i konkursy dla dzieci.
Rzut smoczym jajem do celu, pokaz czarodziejskich mikstur przez zamkowego Maga uwarzonych, w tym czarowanie ogromnych baniek mydlanych, ballady wyśpiewane przez piękną Esterkę czy turniej rycerski na balonowe miecze świetlne to tylko niektóre z niespodzianek, jakie zaplanowano. Oprócz tego każdy uczestnik turnieju będzie mógł wziąć udział w malowaniu twarzy i włosów,  czyli sztuce maskowania na turniej rycerski oraz zawodach na szczudłach. Kolejną atrakcją bez wątpienia będzie „Patyczkolandia”. Co to takiego? To sztuka budowania zamków, wież i fortec. Na zakończenie imprezy odbędzie się wręczanie orderów rycerskich i pasowanie na rycerza.

Turniej rozpocznie się 1 czerwca w poniedziałek o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 13.00. Tego dnia dzieci na kazimierski zamek wchodzą bezpłatnie. Niestety, nie dotyczy to jednak osób dorosłych.

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę