Muzyczny Zamek

Już wkrótce w Kazimierzu odbędzie się koncert inaugurujący cykl imprez muzycznych organizowanych przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki „Muzyczny Zamek”.

Niedługo kazimierski Zamek znów rozbrzmi muzyką. Nie będą to jednak melodie z czasów jego świetności, ale na pewno nie mniej piękne, a nam – bliższe.

- Stylistyka tych piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku: piękne melodie, wyrafinowaną harmonię, komunikatywną i przejrzystą formę. Najwyższej próby poetyckie teksty w warstwie muzycznej zachowują jazzowe aranżacje…” – czytamy na stronie strobelkoftawolek.pl.

Mowa tu oczywiście o płycie „Strobel Kofta Wołek Anna Stankiewicz”, której to utwory stanowić będą główną oś koncertu na kazimierskim Zamku 20 czerwca.

- To absolutnie genialna płyta – pisze Polski Portal Muzyczny „Kamerton”. –  Poezja płynie z głośników za sprawą Janusza Strobla i Anny Stankiewicz, której ciepły głos jest jak eliksir. Jej interpretacje wspaniałej muzyki Janusza Strobla i pięknych poetyckich strof Kofty i Wołka przynoszą chwile zapomnienia od codziennej zwariowanej rzeczywistości. To, że Janusz Strobel od ponad pół wieku tworzy miniaturowe arcydzieła wiemy wszyscy, jednak dopiero teraz, gdy zostały zebrane na dwóch płytach zobaczyliśmy pełną paletę jego możliwości. Strobel to Mistrz budowania emocji, poruszania najczulszych strun naszej wrażliwości.

Piosenki do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka wykonają wspomniani już Anna Stankiewicz oraz Janusz Strobel.  Gościnnie  wystąpi Mariusz „Fazi” Mielczarek.

Koncert poprowadzą Jan Wołek oraz Tomek Krzymiński.

- Projekt Muzyczny Zamek otwiera muzyczne działania Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki na kazimierskim Zamku – mówi Mariusz Płoszaj Mazurek dyrektor KOKPiT.

Wkrótce w przestrzeni Kazimierza - nie tylko na Zamku - pojawi się też projekt muzyczny Granuta.pl promujący wydarzenia związane z muzyką literacką, z piosenką artystyczną.

- Będą to koncerty, warsztaty, wystawy fotograficzne i inne wydarzenia związane z muzyką spoza głównego obiegu – mówi Zbigniew Dobrosz z agencji Triada. – Będą to jednak wykonawcy z najwyższej półki.

 

Koncert "Anna Stankiewicz & Janusz Strobel" na Zamku w Kazimierzu już 20 czerwca.

 

Bilety w cenie 20 zł (miejsca siedzące) i 15 zł (miejsca stojące) do nabycia:
•    Sprzedaż internetowa – http://www.kokpit.com.pl/pl/bilety
•    Kasa Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym,  ul. Zamkowa 3 (od 12 czerwca) oraz Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rynek 15


Organizatorami koncertu są:
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Partnerzy:
Miasto i Gmina Kazimierz Dolny
Stowarzyszenie DWA BRZEGI
Agencja TRIADA Zbigniew Dobrosz
Granuta.pl

Patroni medialni:
www.nocowanie.pl
www.kazimierzdolny.pl
RadioPuławy24
TelewizjaPuławy24

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę