Wybrano zarząd i prezesa Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj (6)

Na początku tego miesiąca odbył się Zjazd Delegatów Oddziału PTTK im. Karola Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym. Wybrany został pięcioosobowy zarząd, a funkcję jego prezesa powierzono Marcinowi Pisuli.

Delegaci kazimierskiego Oddziału PTTK spotkali się w Schronisku Młodzieżowym pod Wianuszkami, aby wyłonić lokalne władze organizacji oraz delegatów na Zjazd Wojewódzki. Na czele kazimierskich miłośników turystyki stoją: Maria Iwona Pieklik, Elżbieta Skoczek, Adam Watras, Piotr Sobiesiak oraz Marcin Pisula.

To właśnie Marcinowi Pisuli, znanemu wszystkim kazimierzakom historykowi oraz promotorowi turystyki i kultury, powierzona została funkcja prezesa Oddziału. Będzie ją pełnił przez cztery najbliższe lata.  

- Przede wszystkim chciałbym jeszcze bardziej uaktywnić do działalności w PTTK dorosłych mieszkańców Kazimierza – mówi Marcin Pisula. – Chciałbym też, aby w naszej gminie powstały szkolne koła turystyczne. Pragnę zachęcić do występowania do PTTK, postarać się, by było więcej imprez turystycznych oraz ewentualnie założyć nowe sekcje czy koła np. turystyki górskiej lub rowerowej.

Wiceprezesem Oddziału, a jednocześnie szefem biura, została Maria Iwona Pieklik. Niewątpliwie na wszystkich członków zarządu czekają teraz nowe wyzwania. W końcu przed nami sezon turystyczny.

Do kazimierskiego PTTK należy obecnie 120 osób skupionych w czterech kołach: grodzkim, przewodnickim, szkolnym przy Gimnazjum i szkolnym przy Szkole Podstawowej. 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Onegdaj
  Przewodnicy w sprawie wąwozu nic nie muszą robić. Powstrzyma ich nagonka na dzienniku wschodni. Autorką nagonki jest chyba dziennikarka o ile osobę która nie dociera do eksperta za to dociera do przypadkowego przewodnika majacego złote rozwiązanie dziennikarką nazwać można. A kazimierskie PTTK może dalej zawozić turystów meleksami bo nikt po tym kurzu na Dołach chodzić nie będzie.
 • Kuzynka
  Marcin jak najbardziej zasłużył na to stanowisko .Gratuluję z całego serca .
 • Miro
  Może pomogą wybrukować Korzeniowy
 • Rycho
  Panie Marcinie serdeczne gratulacje. Na początek prezesowania apeluję o powstrzymanie szaleńczych pomysłów A. Pisuli w sprawie wybrukowania Wawozu Korzeniowego
 • turysta
  Nieważne kto, ważne aby coś działo się pozytywnego w naszym piwno - grilowym społeczeństwie. Oczywiście chodzi mi o turystykę i rekreację. Najbliższym wzorem dla mnie są Czesi i Słowacy, którzy aktywnie spędzają weekendy.
 • Baca
  Jak nie jeden Pisula to drugi Pisula i tak w koło Macieju.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę