O sieci szkół, opłatach za przedszkole i świetlicach wiejskich

Skomentuj (3)

zobacz więcej (6)

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu za nami. Tym razem decyzje zapadały szybko i sprawnie, choć głosowano aż nad pięcioma projektami uchwał.

Bardzo spokojnie i dość sprawnie przebiegła XXIX sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. I choć poruszane tematy budziły zastrzeżenia wśród niektórych radnych, omówione zostały podczas wspólnego posiedzenia komisji, dzięki czemu sesja była w pewnym sensie formalnością.

Wszystkie projekty uchwał przewidziane w porządku obrad uzyskały poparcie radnych zdecydowaną większością. Uchwalony został projekt dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, ustalono też opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kazimierz.

- Ustala się wymiar 5 godzin dziennie realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w przedszkolu – czytamy w projekcie uchwały. – Określa się opłatę za jedną godzinę korzystania przez dziecko w wieku do 5 lat z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym wymiar zajęć (…), w wysokości 1 zł za godzinę zajęć.

Jednak w przypadku, gdy do jednego przedszkola uczęszcza kilkoro dzieci z tej samej rodziny, to za drugie i każde kolejne dziecko rodzice zapłacą o 30% mniej. Dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności zwolnione są z opłaty o 50%.

Kazimierscy radni zaopiniowali także pozytywnie projekt uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego określającej m.in. obszar parku wraz z jego otuliną oraz katalog zakazów obowiązujących na jego terenie. Radni upoważnili także Zarząd Spółki Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej.

Dodatkowo uchwalone zostały zasady i tryb korzystania ze świetlic wiejskich. W uchwale znajdują się informacje dotyczące możliwości wykorzystania świetlicy, sprawowania opieki nad obiektem, zasad utrzymania oraz obowiązujących zakazów. Bez wątpienia wiele to ułatwi, szczególnie ludziom opiekującym się tymi budynkami.

- Dziękuję Państwu za przygotowanie tego dokumentu – mówi sołtys Parchatki, który niejednokrotnie prosił zarówno radnych, jak i burmistrza o stworzenie takiej uchwały.

Obrady zakończyły się po niespełna dwóch godzinach. Kolejna sesja już w marcu, czyli niebawem.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Mieszkanka
  Jak widać radni i ta całą pożal się boże Rada nikogo chyba nie interesuje. To olbrzymi sukces radnych - są jakby ich nie było kaskę biorą. Tłumy komentuje. Dwa złośliwe komentarze.
 • Zocha
  Co niektórzy radni śpią nuda od nich wieje na odległość a wszystko za nasze pieniądze
  • chlop
   Najlepszy jest chyba spioch z Gory. Przebic moze ten z Rzeczycy. No a pan Kus dochodzi do siebie po emocjach ze szkola bo mu sie cala wies zbuntowala wobec burmistrza. Niech chlop odetchnie.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę