Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego został wybrany

Jak wynika z doniesień medialnych w minionych dniach wyłoniony został nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kto obejmie stanowisko?

Jak informuje Dziennik Wschodni, nowym dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym został Piotr Kondraciuk, dotychczasowy zastępca dyrektora Muzeum Zamojskiego w Zamościu. Taka jest decyzja komisji konkursowej. Ostatecznie jednak, to zarząd województwa musi w tej sprawie podjąć odpowiednią uchwałę. Nastąpi to w przyszłym tygodniu.

- Muzeum Nadwiślańskie jest przede wszystkim większe niż Muzeum Zamojskie i wielooddziałowe, co będzie na pewno wymagało innego profilu zarządzania. Jestem jednak przekonany, że sobie z tym poradzę, bo mam nie tylko doświadczenie w pracy w muzeach, ale też specjalistyczną wiedzę naukową - wykładałem zarządzanie w muzealnictwie na studiach podyplomowych – mówi na łamach Dziennika Wschodniego Piotr Kondraciuk.

W lipcu w mediach pojawiła się informacja, że w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego wzięło udział sześć osób. Wśród nich nie było jednak pełniącej obowiązki dyrektora Danuty Olesiuk.

Oficjalne wyniki konkursu poznamy niebawem. Wtedy też dowiemy się jakie plany ma nowy dyrektor kazimierskiego muzeum oraz kiedy obejmie stanowisko. Do tematu wrócimy.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę