Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego został wybrany

Jak wynika z doniesień medialnych w minionych dniach wyłoniony został nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kto obejmie stanowisko?

Jak informuje Dziennik Wschodni, nowym dyrektorem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym został Piotr Kondraciuk, dotychczasowy zastępca dyrektora Muzeum Zamojskiego w Zamościu. Taka jest decyzja komisji konkursowej. Ostatecznie jednak, to zarząd województwa musi w tej sprawie podjąć odpowiednią uchwałę. Nastąpi to w przyszłym tygodniu.

- Muzeum Nadwiślańskie jest przede wszystkim większe niż Muzeum Zamojskie i wielooddziałowe, co będzie na pewno wymagało innego profilu zarządzania. Jestem jednak przekonany, że sobie z tym poradzę, bo mam nie tylko doświadczenie w pracy w muzeach, ale też specjalistyczną wiedzę naukową - wykładałem zarządzanie w muzealnictwie na studiach podyplomowych – mówi na łamach Dziennika Wschodniego Piotr Kondraciuk.

W lipcu w mediach pojawiła się informacja, że w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego wzięło udział sześć osób. Wśród nich nie było jednak pełniącej obowiązki dyrektora Danuty Olesiuk.

Oficjalne wyniki konkursu poznamy niebawem. Wtedy też dowiemy się jakie plany ma nowy dyrektor kazimierskiego muzeum oraz kiedy obejmie stanowisko. Do tematu wrócimy.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę