Kazimierskie projekty w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów

„Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz „Szlak Dwóch Księżyców”. Te dwa projekty literackie Muzeum Nadwiślańskiego znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, we współpracy z lokalnymi partnerami. Skierowane jest ono do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury a dotyczy najciekawszych i najbardziej inspirujących projektów kulturalnych. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest animacja + słowo. Zaś kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk, wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Jak czytamy na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego, dwa projekty literackie kazimierskiego muzeum znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2019:  „Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz spacer literacki po Kazimierzu Dolnym śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów - "Szlak Dwóch Księżyców".

-„Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” to działanie angażujące uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, we współpracy z pracownikami oddziałów: Przyrodniczego i Edukacji MNKD – podsumowują twórcy projektu. - Dzięki wspólnej pracy zostanie opracowany ilustrowany przewodnik książkowy po Kazimierzu Dolnym oraz aplikacja mobilna. Autorem ilustracji jest znany grafik, Piotr Fąfrowicz. Z tej oferty będą mogli korzystać rodzice z dziećmi. W październiku książkę będzie można otrzymać wraz z rodzinnym biletem wstępu do muzeum.

Drugi projekt, czyli „Szlak Dwóch Księżyców” to propozycja skierowana przede wszystkim dla turystów zainteresowanych literaturą. Pierwotnie, dzięki grantowi „Adamed dla Seniora”, mogły z niego korzystać przede wszystkim osoby starsze, jednak obecnie z oferty alternatywnego zwiedzania Kazimierza Dolnego trasą, którą wytycza życie i twórczość pisarki, Marii Kuncewiczowej wędrują wszyscy zainteresowani. Szlak ma swoją mapę oraz przewodnik w wersji drukowanej oraz w pliku pdf.

IX Ogólnopolska Giełda Projektów odbędzie się w dniach 21 - 23 października w Kielcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Fot. ASM

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę