Kazimierskie projekty w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów

„Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz „Szlak Dwóch Księżyców”. Te dwa projekty literackie Muzeum Nadwiślańskiego znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowego Centrum Kultury, we współpracy z lokalnymi partnerami. Skierowane jest ono do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury a dotyczy najciekawszych i najbardziej inspirujących projektów kulturalnych. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest animacja + słowo. Zaś kluczowym punktem programu jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk, wybranych przez niezależny zespół merytoryczny. Jak czytamy na stronie internetowej Muzeum Nadwiślańskiego, dwa projekty literackie kazimierskiego muzeum znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2019:  „Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz spacer literacki po Kazimierzu Dolnym śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów - "Szlak Dwóch Księżyców".

-„Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” to działanie angażujące uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, we współpracy z pracownikami oddziałów: Przyrodniczego i Edukacji MNKD – podsumowują twórcy projektu. - Dzięki wspólnej pracy zostanie opracowany ilustrowany przewodnik książkowy po Kazimierzu Dolnym oraz aplikacja mobilna. Autorem ilustracji jest znany grafik, Piotr Fąfrowicz. Z tej oferty będą mogli korzystać rodzice z dziećmi. W październiku książkę będzie można otrzymać wraz z rodzinnym biletem wstępu do muzeum.

Drugi projekt, czyli „Szlak Dwóch Księżyców” to propozycja skierowana przede wszystkim dla turystów zainteresowanych literaturą. Pierwotnie, dzięki grantowi „Adamed dla Seniora”, mogły z niego korzystać przede wszystkim osoby starsze, jednak obecnie z oferty alternatywnego zwiedzania Kazimierza Dolnego trasą, którą wytycza życie i twórczość pisarki, Marii Kuncewiczowej wędrują wszyscy zainteresowani. Szlak ma swoją mapę oraz przewodnik w wersji drukowanej oraz w pliku pdf.

IX Ogólnopolska Giełda Projektów odbędzie się w dniach 21 - 23 października w Kielcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Fot. ASM

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę