Kazimierz w stylu retro

zobacz więcej (20)

Retro-potańcówka, koncert „...jak za dawnych lat”, kurs tanga oraz projekcja filmu „Cudzoziemka” -  tak wyglądała pierwsza część Retro-Pikniku zorganizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Piękne lata 20. i 30. XX wieku. Kazimierz Dolny. Potańcówka, koncert i kurs tańca. Wszystko to w Muzeum Nadwiślańskim. Brzmi nieprawdopodobnie? Spokojnie, to Retro Piknik!

Miała być „podróż w czasie”, dzięki której przeniesiemy się do Kazimierza Dolnego z czasów pobytów w Miasteczku bohaterów literackich, stworzonych przez Kuncewiczów oraz innych pisarzy, przebywających w Kazimierzu Dolnym i uwieczniających to miejsce na kartach swych książek. I była. Zarówno dzięki muzyce, jaki i fragmentom książek czy wyjątkowym stylizacjom m.in. grupy Retro Dziewczyny Lublin.

- Jesteśmy grupą dziewczyn związanych z Lublinem, pasjonujących się modą z pierwszej połowy XX w., a szczególnym sentymentem darzymy stroje z lat 20. i 30. - tak przedstawiają się Retro Dziewczyny z Lublina. - Działamy od dwóch lat. Bierzemy udział w różnych stylizowanych sesjach zdjęciowych, potańcówkach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych.

Inspiracje Retro Dziewczyny czerpią gównie z literatury, starych fotografii, historycznych gazet, dokumentów archiwalnych, a także Internetu. A na swoim koncie mają już kilka wywiadów w prasie i programach telewizyjnych. Współpracują z Lubelskim Towarzystwem Retro Cyklistów i Stowarzyszeniem Miłośników Motocykli Dawnych LGW “Partyzant”.

- Jesteśmy otwarte na różne ciekawe propozycje, sesje zdjęciowe i projekty kulturalne – zapowiadają Retro Dziewczyny. - Jeżeli ktoś z Was posiada dawne ubrania, akcesoria, dodatki, zdjęcia, wykroje lub literaturę i chciałby nam je pokazać, to zapraszamy do kontaktu a także do dołączenia do naszej grupy.

Więcej o grupie Retro Dziewczyny Lublin dowiedzieć się można na Facebooku i Instagramie. W Kazimierzu Dolnym zaś gościły zarówno na kursie tanga jak i potańcówce. Zainteresowanie wzbudzały także, spacerując po Miasteczku. Jednak czy można się temu dziwić? Od takiej elegancji po prostu ciężko oderwać wzrok.

Fragment kursu tanga oraz potańcówki w stylu retro zobaczyć można na Facebooku.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę