Kazimierz w stylu retro

zobacz więcej (20)

Retro-potańcówka, koncert „...jak za dawnych lat”, kurs tanga oraz projekcja filmu „Cudzoziemka” -  tak wyglądała pierwsza część Retro-Pikniku zorganizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Piękne lata 20. i 30. XX wieku. Kazimierz Dolny. Potańcówka, koncert i kurs tańca. Wszystko to w Muzeum Nadwiślańskim. Brzmi nieprawdopodobnie? Spokojnie, to Retro Piknik!

Miała być „podróż w czasie”, dzięki której przeniesiemy się do Kazimierza Dolnego z czasów pobytów w Miasteczku bohaterów literackich, stworzonych przez Kuncewiczów oraz innych pisarzy, przebywających w Kazimierzu Dolnym i uwieczniających to miejsce na kartach swych książek. I była. Zarówno dzięki muzyce, jaki i fragmentom książek czy wyjątkowym stylizacjom m.in. grupy Retro Dziewczyny Lublin.

- Jesteśmy grupą dziewczyn związanych z Lublinem, pasjonujących się modą z pierwszej połowy XX w., a szczególnym sentymentem darzymy stroje z lat 20. i 30. - tak przedstawiają się Retro Dziewczyny z Lublina. - Działamy od dwóch lat. Bierzemy udział w różnych stylizowanych sesjach zdjęciowych, potańcówkach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych.

Inspiracje Retro Dziewczyny czerpią gównie z literatury, starych fotografii, historycznych gazet, dokumentów archiwalnych, a także Internetu. A na swoim koncie mają już kilka wywiadów w prasie i programach telewizyjnych. Współpracują z Lubelskim Towarzystwem Retro Cyklistów i Stowarzyszeniem Miłośników Motocykli Dawnych LGW “Partyzant”.

- Jesteśmy otwarte na różne ciekawe propozycje, sesje zdjęciowe i projekty kulturalne – zapowiadają Retro Dziewczyny. - Jeżeli ktoś z Was posiada dawne ubrania, akcesoria, dodatki, zdjęcia, wykroje lub literaturę i chciałby nam je pokazać, to zapraszamy do kontaktu a także do dołączenia do naszej grupy.

Więcej o grupie Retro Dziewczyny Lublin dowiedzieć się można na Facebooku i Instagramie. W Kazimierzu Dolnym zaś gościły zarówno na kursie tanga jak i potańcówce. Zainteresowanie wzbudzały także, spacerując po Miasteczku. Jednak czy można się temu dziwić? Od takiej elegancji po prostu ciężko oderwać wzrok.

Fragment kursu tanga oraz potańcówki w stylu retro zobaczyć można na Facebooku.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę