Tego jeszcze nie grali?

zobacz więcej (9)

Kazimierski zamek jest sceną dla różnego gatunku sztuki, także tej ludycznej, zaspokajającej naturalną dla człowieka potrzebę rozrywki. Tym razem w średniowiecznych murach wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju z programem „Tego jeszcze nie grali”.
Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpił w Kazimierzu z nowym programem “Tego jeszcze nie grali”. Twórcy serialu „Ucho prezesa” tym razem nie koncentrowali się na polityce, bo – jak wyjaśniali na początku „na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?”. Skupili się zatem na relacjach międzyludzkich: mąż – żona, rodzice – dzieci. Pod lupę wzięli też kontakty rodzinne i przyjacielskie. Tego jeszcze nie grali? A może właśnie grają i to codziennie?
- Ideą sztuki, tak jak ją rozumiemy, jest sprawianie, żeby świat był choć trochę lepszy – choćby przez ten krótki czas, gdy się spotykamy, gdy bawimy się razem z ludźmi i prowokujemy ich do pewnych przemyśleń – mówił Robert Górski w jednym z wywiadów. – Jako kabaret estradowy jeżdżący po Polsce musimy balansować między humorem ludycznym a bardziej wyrafinowanym. Staramy się, żeby nie było za głupio ani przemądrzale. Jeśli ludzie się śmieją – to jest ekstra.
I w Kazimierzu się śmiali. I oklaskiwali artystów rzęsiście. Miejscowi i przyjezdni. Chociaż nie brak było opinii krytycznych.
Skecze z programu „Tego jeszcze nie grali” były śmieszne, chociaż niektóre mogły szokować swoją nieobyczajnością. Swoją? A może właśnie naszą? Nas wszystkich? Zamiast się gorszyć, warto przyjrzeć się sobie uważnie. Nie bez powodu głównym elementem scenografii programu na zamku było lustro. Jakie są nasze relacje małżeńskie? Ile w nich rutyny, obojętności, egoizmu? Jakie są nasze relacje rodzinne? Jak wyglądają nasze kontakty w dziećmi? Co się stało z naszą religijnością? Program może śmieszyć, może drażnić. I powinien. W końcu to Kabaret Moralnego Niepokoju.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę