Aktualności dla "nagroda Baszty"

Przez dwa festiwalowe dni na deskach kazimierskiej sceny wystąpiło 15 kapel, 24 zespoły śpiewacze, 18 instrumentalistów, 20 solistów śpiewaków 23 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. W sumie około 500 artystów ludowych z 14 województw. Nagrody główne – baszty – wyjechały z Kazimierza do województw: małopolskiego, łódzkiego, dwie pozostały na Lubelszczyźnie.

Baszty rozdane

52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych za nami. Do kogo w tym roku trafiły Baszty – główne festiwalowe nagrody?

Koncertem "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych" i występem zespołu Wałasi zakończył się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Do zobaczenia za rok!

Koncertem „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych” zakończył się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ucichła już rozbrzmiewająca przez cały weekend ludowa muzyka a szaleństwo sobotniej potańcówki stało się wspomnieniem. Nadszedł więc czas na podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Baszty już rozdane

Rozdano już festiwalowe nagrody główne we wszystkich kategoriach. Baszty pojechały na Mazowsze, Dolny Śląsk, Podkarpacie i na Ziemię Łódzką. Zakończył się 47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Czas na podsumowania.

44 tysiące złotych wyjechało z Kazimierza jako nagrody dla uczestników 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział łącznie 800 artystów ludowych z 14 województw.

120 podmiotów wykonawczych – 13 instrumentalistów, 31 zespołów śpiewaczych, 20 śpiewaków, 21 kapel, 13 uczestników w kategorii folkloru rekonstruowanego i 22 – w kategorii „Duży – Mały” wzięło udział w 45 jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Impreza organizowana jest od 1967 r.

Pokaż stopkę