Na Dwóch Brzegach nie tylko Europa

Projekcją filmu „Babyteeth” – znakomicie przyjętego pełnometrażowego debiutu fabularnego australijskiej reżyserki teatralnej, filmowej i serialowej, a także scenarzystki i aktorki Shannon Murphy – rozpocznie się 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyjęła formę hybrydową – z powodu pandemii część wydarzeń ma miejsce w sieci, część w przestrzeni Kazimierza i Janowca. Filmy będziemy oglądać online w dwóch salach Bursztyn i Rubin, do których dostęp jest możliwy po zakupieniu biletów, oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego – w kinie plenerowym na kazimierskim zamku – wstęp także biletowany.
W programie filmowym tegorocznych Dwóch Brzegów są jak zwykle ciekawe produkcje polskie, europejskie, ale także ze światowej kinematografii. Nie zabraknie filmów amerykańskich, które stanowią ponad połowę sekcji „Muzyka – moja miłość”. Film otwarcia „Babyteeth”, który obejrzymy już 1 sierpnia o godzinie 16:30 w sali Bursztyn, to obraz z dalekiej Australii opowiadający o uczuciu dziewczyny z dobrego domu i drobnego handlarza narkotyków.
- Wszystko dzieje się przypadkowo, impulsywnie i …za wiedzą rodziców, pomimo ich ogromnej niezgody na taki obrót spraw – czytamy w zapowiedzi. – Milla jest śmiertelnie chora, a poznany chłopak otwiera ją na zupełnie nowe, świeże, elektryzujące doświadczanie życia, którego nie dostarczały jej lekcje gry na skrzypcach i elitarna szkoła. Zderzenie porządków społecznych i norm moralnych prowadzi do miłości nieznającej granic i ogromnej woli życia.
W kinie plenerowym na zamku 3 sierpnia o godzinie 21:00 obejrzymy chińsko – amerykański film „Kłamstewko” w reżyserii Lulu Wang to opowieść o sile więzów rodzinnych i o tym, do czego jesteśmy w imię tych więzi zdolni. Film porusza problem „białego kłamstwa” oraz życia na styku kultur, zwyczajów, postaw i mentalności – chińskiej i amerykańskiej.
„Syn” - film tunezyjskiego reżysera Mehdiego M. Barsaouiego – to produkcja tunezyjsko-francusko-libańska nominowana do nagrody Venice Horizons na tegorocznym Festiwalu w Wenecji. Film pokazuje, jak w obliczu tragedii dziecka jego rodzina radzi sobie z niespodziewanym odsłonięciem rodzinnych tajemnic. 
- Daleki od moralnego osądu czy potępiania Barsaoui ukazuje ścieranie się nowoczesności z tradycją, redefinicję pojęć ojcostwa i macierzyństwa, ewolucję ról społecznych a także, w wymiarze ludzkim, kwestie drugiej szansy i wybaczenia – czytamy w zapowiedzi.
Film zobaczymy online 4 sierpnia o godzinie 19:00 w sali Rubin.
„Biegnąc w stronę nieba”, który zobaczymy online w sali Bursztyn 8 sierpnia o godzinie 12:00, to film kirgiskiego reżysera Mirlana Abdykalykova uhonorowany nagrodą FIPRESCI oraz nominacją do nagrody New Currents na MFF w Busan. Jego bohaterem jest nastoletni utalentowany biegacz, który choć nie ma oparcia w najbliższych to właśnie dla nich walczy o zwycięstwo. Losy Jekshena – głównego bohatera filmu ukazane są na tle malowniczych pejzaży Kirgistanu.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020
Wydarzenia towarzyszące>>>

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę