Na Dwóch Brzegach nie tylko Europa

Projekcją filmu „Babyteeth” – znakomicie przyjętego pełnometrażowego debiutu fabularnego australijskiej reżyserki teatralnej, filmowej i serialowej, a także scenarzystki i aktorki Shannon Murphy – rozpocznie się 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przyjęła formę hybrydową – z powodu pandemii część wydarzeń ma miejsce w sieci, część w przestrzeni Kazimierza i Janowca. Filmy będziemy oglądać online w dwóch salach Bursztyn i Rubin, do których dostęp jest możliwy po zakupieniu biletów, oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego – w kinie plenerowym na kazimierskim zamku – wstęp także biletowany.
W programie filmowym tegorocznych Dwóch Brzegów są jak zwykle ciekawe produkcje polskie, europejskie, ale także ze światowej kinematografii. Nie zabraknie filmów amerykańskich, które stanowią ponad połowę sekcji „Muzyka – moja miłość”. Film otwarcia „Babyteeth”, który obejrzymy już 1 sierpnia o godzinie 16:30 w sali Bursztyn, to obraz z dalekiej Australii opowiadający o uczuciu dziewczyny z dobrego domu i drobnego handlarza narkotyków.
- Wszystko dzieje się przypadkowo, impulsywnie i …za wiedzą rodziców, pomimo ich ogromnej niezgody na taki obrót spraw – czytamy w zapowiedzi. – Milla jest śmiertelnie chora, a poznany chłopak otwiera ją na zupełnie nowe, świeże, elektryzujące doświadczanie życia, którego nie dostarczały jej lekcje gry na skrzypcach i elitarna szkoła. Zderzenie porządków społecznych i norm moralnych prowadzi do miłości nieznającej granic i ogromnej woli życia.
W kinie plenerowym na zamku 3 sierpnia o godzinie 21:00 obejrzymy chińsko – amerykański film „Kłamstewko” w reżyserii Lulu Wang to opowieść o sile więzów rodzinnych i o tym, do czego jesteśmy w imię tych więzi zdolni. Film porusza problem „białego kłamstwa” oraz życia na styku kultur, zwyczajów, postaw i mentalności – chińskiej i amerykańskiej.
„Syn” - film tunezyjskiego reżysera Mehdiego M. Barsaouiego – to produkcja tunezyjsko-francusko-libańska nominowana do nagrody Venice Horizons na tegorocznym Festiwalu w Wenecji. Film pokazuje, jak w obliczu tragedii dziecka jego rodzina radzi sobie z niespodziewanym odsłonięciem rodzinnych tajemnic. 
- Daleki od moralnego osądu czy potępiania Barsaoui ukazuje ścieranie się nowoczesności z tradycją, redefinicję pojęć ojcostwa i macierzyństwa, ewolucję ról społecznych a także, w wymiarze ludzkim, kwestie drugiej szansy i wybaczenia – czytamy w zapowiedzi.
Film zobaczymy online 4 sierpnia o godzinie 19:00 w sali Rubin.
„Biegnąc w stronę nieba”, który zobaczymy online w sali Bursztyn 8 sierpnia o godzinie 12:00, to film kirgiskiego reżysera Mirlana Abdykalykova uhonorowany nagrodą FIPRESCI oraz nominacją do nagrody New Currents na MFF w Busan. Jego bohaterem jest nastoletni utalentowany biegacz, który choć nie ma oparcia w najbliższych to właśnie dla nich walczy o zwycięstwo. Losy Jekshena – głównego bohatera filmu ukazane są na tle malowniczych pejzaży Kirgistanu.
14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020
Wydarzenia towarzyszące>>>

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę