Dwa Brzegi: wielki finał!

zobacz więcej (6)

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi powoli dobiega końca. Na ostatnie dni przygotowaliśmy więc sporo wiele filmowych - i nie tylko – atrakcji.

Ósmy dzień Festiwalu rozpoczną zrekonstruowane projekcje filmowe. W zupełnie nowej jakości będziemy mogli obejrzeć „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauzego i siedmiominutowy dokument Jerzego Łomnickiego z 1956 roku pt. „Mistrz Nikifor”. W Kinie pod Srebrną Gwiazdą zapraszamy zaś na zremasteryzowaną wersję animacji Witolda Giersza „Proszę Słonia” oraz komediodramat Piotra Szulkina „Ubu Król”. Spotkanie z reżyserem i obu tych filmów odbędą się po projekcjach w Cafe Kocham Kino.

Specjalne pokazy zdobywców nagród na Festiwalu w Cannes to kolejna atrakcja sobotnich Dwóch Brzegów. Dramat Jacquesa Audiarda „Dheepan” opowiada o próbie budowy wspólnego życia trójki nieznajomych sobie osób jako sposobie na ucieczkę przed wojną domową na Sri Lance. „Miara Człowieka” Stéphane Brizé to natomiast historia mężczyzny szukającego pracy, która staje się zarazem opowieścią o jej moralnym wymiarze. „Dheepan” otrzymał najwyższy laur, czyli Złotą Palmę, a „Miara człowieka” - Nagrodę najlepszego aktora (Vincent Lindon) i Nagrodę Jury Ekumenicznego. Projekcja filmów odbędą się w Energetycznym Kinie PGE.

Gościem specjalnym Dwóch Brzegach będzie bohaterka tegorocznej retrospektywy, niemiecka reżyserka i aktorka, Margarethe von Trotta. Widzowie będą mogli porozmawiać z artystką w Cafe Kocham Kino o godz. 14.15.

O procesie rekonstrukcji cyfrowej klasyków polskiego kina, które pozwoliły przywrócić arcydzieła polskiej kinematografii będziemy mogli posłuchać o godz. 13.00 na spotkaniu z przedstawicielami Grupy Cyfrowej. Odbędzie się ono w kazimierskim Kinie za Rogiem przy ul. Lubelskiej 12.

Na finał 9. edycji Dwóch Brzegów zobaczymy „Zupełnie Nowy Testament” Jaco Van Dormael, twórcy „Mr. Nobody” oraz „Ósmego dnia”. W jednej z głównych ról pojawia się Catherine Deneuve.  Komedia opowiada o Bogu, który mieszka... w Brukseli.  Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Zapowiada się co najmniej ciekawie! Uroczysta Gala Zamknięcia Festiwalu odbędzie się w Energetycznym Kinie PGE o godz. 18.45.

Muzyczną stronę festiwalu zamknie koncert Warszawskiego Combo Tanecznego. Zapraszamy o godz. 21.00 na Duży Rynek. Natomiast w Kinie Perła na Małym Rynku odbędzie się pokaz horroru „O Dziewczynie, która wracała nocą sama do domu”.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończy się 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu za rok na 10. jubileuszowej edycji Festiwalu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę