Otwarcie Teatru na Klepisku

Skomentuj (1)

Już w najbliższy weekend w Skowieszynku pierwsze przedstawienie Teatru na Klepisku!

Teatr Klepisko w Skowieszynku zaprasza w weekend 14 i 15 sierpnia na oficjalne rozpoczęcie swojej działalności. W programie koncerty, wystawy fotografii i malarstwa, warsztaty rysunkowe, artystyczne, slackline, gra terenowa oraz oczywiście – spektakle. Premierowy spektakl „Stypa” w reżyserii Magdaleny Czajkowskiej wystawiony zostanie w oba dni weekendu.

- Zostanie on zrealizowany w oparciu o badania terenowe, które przeprowadziliśmy na terenie wsi. Zebraliśmy legendy skowieszyńskie, opowieści o dawnych czasach, historie pełne tajemnic – mówi Jan Tuźnik, pomysłodawca i dyrektor artystyczny przedsięwzięcia.  – Wszyscy aktorzy zaangażowani w projekt są profesjonalistami. Spektakl, którego premierę będzie można zobaczyć w połowie sierpnia, jest przez nas budowany od podstaw.

Oprócz niego – ale już tylko w niedzielę - zobaczymy dodatkowo spektakle „Przystanek” i „Skończyły się nam dni”. Każdy z dni na Klepisku zakończy ognisko około północy.

Teatr na Klepisku rozpoczyna swoją historię. Organizatorzy mają ambicję, by w wiejskiej stodole uruchomić prawdziwy, profesjonalny teatr. Zgromadzili artystów, jest budynek – jedyny w swoim rodzaju – teatralna stodoła!

- Jeszcze niedawno leżało w niej zboże, teraz chcemy uklepać w niej swoje własne miejsce na teatralnej mapie Polski – mówi Jan Tuźnik.

Do realizacji tego przedsięwzięcia oczywiście potrzeba środków, które organizatorzy planują zebrać za pośrednictwem portalu wspieramkulture.pl.

- Za minimum przyjęliśmy 2000zł, bo każda kwota jest dla nas ważna. Aktualnie pracujemy na pożyczonym sprzęcie, ale dążymy do tego, aby wyjść na swoje – pisze Jan Tuźnik. 

Zbudujmy teatr w Skowieszynku! Jedyny w swoim rodzaju! http://wspieramkulture.pl/projekt/1065-Chcemy-otworzyc-profesjonalny-teatr-W-stodole

Program oficjalnego otwarcia Teatru na Klepisku

14 sierpnia piątek

godz. 12.00 – warsztaty rysunkowe
godz. 15.00 – wernisaż wystawy fotografii Marty Pogody
godz. 15.15 – 15 minutnik
godz. 17.30 – koncert NeoKlez
godz. 19.00 – warsztaty slackline
godz. 19.30 – premiera spektaklu „Stypa”
godz. 21.15 – koncert Groen
godz. 23.00 – Odgłosy planet – ognisko

15 sierpnia sobota

godz. 12.00 – gra terenowa
godz. 14.00 – wernisaż malarski Aaliyah Navras
godz. 14.30 – spektakl „Przystanek”
godz. 15.00 – warsztaty artystyczne
godz. 17.30 – spektakl „Skończyły nam się dni”
godz.19.00 – warsztaty slackline
godz.19.30 – premiera spektaklu „Stypa”
godz. 21.15 Jam Session i ognisko

CENY BILETÓW:
Bilet na 1 dzień- 10 zł (wszystkie atrakcje oprócz premierowego spektaklu „Stypa”)
Bilet na spektakl „Stypa”- 15 zł (Posiadanie biletu na spektakl „Stypa” nie uprawnia do udziału w pozostałych wydarzeniach)
==========================
UWAGA: liczba miejsc na spektakl „Stypa” jest ograniczona (100 miejsc 14.08.2015r. oraz 100 miejsc 15.08.2015r.).
Rezerwacja biletów pod adresem naklepisku@gmail.com

Imprezę objął patronatem honorowym burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę