Otwarcie Teatru na Klepisku

Skomentuj (1)

Już w najbliższy weekend w Skowieszynku pierwsze przedstawienie Teatru na Klepisku!

Teatr Klepisko w Skowieszynku zaprasza w weekend 14 i 15 sierpnia na oficjalne rozpoczęcie swojej działalności. W programie koncerty, wystawy fotografii i malarstwa, warsztaty rysunkowe, artystyczne, slackline, gra terenowa oraz oczywiście – spektakle. Premierowy spektakl „Stypa” w reżyserii Magdaleny Czajkowskiej wystawiony zostanie w oba dni weekendu.

- Zostanie on zrealizowany w oparciu o badania terenowe, które przeprowadziliśmy na terenie wsi. Zebraliśmy legendy skowieszyńskie, opowieści o dawnych czasach, historie pełne tajemnic – mówi Jan Tuźnik, pomysłodawca i dyrektor artystyczny przedsięwzięcia.  – Wszyscy aktorzy zaangażowani w projekt są profesjonalistami. Spektakl, którego premierę będzie można zobaczyć w połowie sierpnia, jest przez nas budowany od podstaw.

Oprócz niego – ale już tylko w niedzielę - zobaczymy dodatkowo spektakle „Przystanek” i „Skończyły się nam dni”. Każdy z dni na Klepisku zakończy ognisko około północy.

Teatr na Klepisku rozpoczyna swoją historię. Organizatorzy mają ambicję, by w wiejskiej stodole uruchomić prawdziwy, profesjonalny teatr. Zgromadzili artystów, jest budynek – jedyny w swoim rodzaju – teatralna stodoła!

- Jeszcze niedawno leżało w niej zboże, teraz chcemy uklepać w niej swoje własne miejsce na teatralnej mapie Polski – mówi Jan Tuźnik.

Do realizacji tego przedsięwzięcia oczywiście potrzeba środków, które organizatorzy planują zebrać za pośrednictwem portalu wspieramkulture.pl.

- Za minimum przyjęliśmy 2000zł, bo każda kwota jest dla nas ważna. Aktualnie pracujemy na pożyczonym sprzęcie, ale dążymy do tego, aby wyjść na swoje – pisze Jan Tuźnik. 

Zbudujmy teatr w Skowieszynku! Jedyny w swoim rodzaju! http://wspieramkulture.pl/projekt/1065-Chcemy-otworzyc-profesjonalny-teatr-W-stodole

Program oficjalnego otwarcia Teatru na Klepisku

14 sierpnia piątek

godz. 12.00 – warsztaty rysunkowe
godz. 15.00 – wernisaż wystawy fotografii Marty Pogody
godz. 15.15 – 15 minutnik
godz. 17.30 – koncert NeoKlez
godz. 19.00 – warsztaty slackline
godz. 19.30 – premiera spektaklu „Stypa”
godz. 21.15 – koncert Groen
godz. 23.00 – Odgłosy planet – ognisko

15 sierpnia sobota

godz. 12.00 – gra terenowa
godz. 14.00 – wernisaż malarski Aaliyah Navras
godz. 14.30 – spektakl „Przystanek”
godz. 15.00 – warsztaty artystyczne
godz. 17.30 – spektakl „Skończyły nam się dni”
godz.19.00 – warsztaty slackline
godz.19.30 – premiera spektaklu „Stypa”
godz. 21.15 Jam Session i ognisko

CENY BILETÓW:
Bilet na 1 dzień- 10 zł (wszystkie atrakcje oprócz premierowego spektaklu „Stypa”)
Bilet na spektakl „Stypa”- 15 zł (Posiadanie biletu na spektakl „Stypa” nie uprawnia do udziału w pozostałych wydarzeniach)
==========================
UWAGA: liczba miejsc na spektakl „Stypa” jest ograniczona (100 miejsc 14.08.2015r. oraz 100 miejsc 15.08.2015r.).
Rezerwacja biletów pod adresem naklepisku@gmail.com

Imprezę objął patronatem honorowym burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę