Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza na Dwóch Brzegach

Dziś ruszają tradycyjne prelekcje Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego na temat Miasteczka organizowane w czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jeszcze w tym roku w KOKPiT, niedługo już we własnej nowej siedzibie.

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza planuje wkrótce rozpocząć budowę swojej nowej siedziby przy ulicy Małachowskiego. Budynek z pięknym widokiem na Górę Trzech Krzyży i Kościół św. Anny zaprojektowany został przez prof. Politechniki Warszawskiej Konrada Kucza Kuczyńskiego, członka Towarzystwa.

Na około 100 metrach kwadratowych mieścić się tu będzie sala teatralno- kinowo- konferencyjna z wydzieloną przestrzenią pełniącą rolę sceny, kącik kawowo – barowy, zaplecze archiwalno – biurowe oraz sanitarne. Budynek ogrzewany ekologicznie będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

- Chcemy, by na koniec przyszłego roku wszystko było gotowe – mówi prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza Dolnego Bartek Pniewski.

Nowa siedziba uświetniłaby więc obchody 90 – lecia działalności Towarzystwa.

Na razie coroczne spotkania organizowane przy okazji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywać się będą gościnnie w pomieszczeniach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki przy ul. Lubelskiej.

- Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego tradycyjnie przygotowało szereg interesujących prelekcji związanych z naszym Miasteczkiem przeznaczonych dla mieszkańców oraz uczestników i gości Festiwalu. Wybitni specjaliści, członkowie TPMKD oraz zaproszeni goście, mówić będą o najciekawszych aspektach historii i współczesności Kazimierza Dolnego – mówią organizatorzy spotkań, które odbywać się będą codziennie od poniedziałku 4 sierpnia do piątku 8 sierpnia o godzinie 14.00.

4 sierpnia poniedziałek
Pamiątki świetności. Opowieść o Kamienicach Przybyłowskich –prof. Tadeusz Pałka

5 sierpnia wtorek
Nowa architektura w starym Kazimierzu – prof. arch. Konrad Kucza – Kuczyński

6 sierpnia środa
Miasteczko nieznane. Galeria fotografii kazimierskich – arch. Tadeusz Michalak

7 sierpnia czwartek
Mniej znane wątki kazimierskie w beletrystyce – dr Waldemar Siemiński

8 sierpnia piątek
Zabytkowy zespół Kościoła św. Anny z otoczeniem – dr Dariusz Kopciowski

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę