Meadow Quartet na otwarcie Pardes Festival

Skomentuj (1)

zobacz więcej (15)

Rozpoczęła się kolejna edycja Pardes Festival. Tym razem oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce na Rynku, gdzie odbył się koncert grupy Meadow Quartet.

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską na dobre zadomowił się w Kazimierzu Dolnym. To już kolejna, piąta edycja wydarzenia, które przyciąga do Miasteczka coraz więcej miłośników kultury żydowskiej.

Inauguracja Pardes Festival 2017 miała miejsce późnym wieczorem na Rynku, gdzie z wspaniałym koncertem wystąpili muzycy z Meadow Quartet.

Powstały w 2009 roku zespół tworzy muzykę oryginalną i wyjątkową. Bo jak inaczej nazwać połączenie tradycyjnej muzyki żydowskiej z jazzem, muzyką filmową i współczesną kameralistyką? Tworzone przez muzyków melodie nie pozwalają się sklasyfikować. Pozwalają za to słuchaczowi na chwilowe uniesienie nad ziemią, na oderwanie od rzeczywistości. W jednym utworze słychać gorące rytmy, zaś w kolejnym melancholię i smutek. A niektóre łączą w sobie całą gamę uczuć i porywają w daleką podróż w głąb siebie…

- Cieszymy się bardzo, że ponownie gościmy w Kazimierzu Dolnym, po pięciu latach – mówi Marcin Malinowski z Meadow Quartet. – Podczas dzisiejszego koncertu zaprezentujemy, na życzenie organizatorów, przekrój naszej twórczości. Zaprezentujemy materiał z trzech naszych płyt.

Muzycy z Meadow Quartet nie mieli większych problemów z porwaniem kazimierskiej publiczności. Zasłuchanych osób przybywało wraz z każdym nowym utworem. Bo takiej muzyce zwyczajnie nie można się oprzeć.

Co jeszcze przed nami? Program – tutaj.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    " Tworzone przez muzyków melodie nie pozwalają się sklasyfikować">
    Nie było wolnych miejsc " na wprost". Siedzieliśmy w ogrodach piwnych. Rozmowy.
    Błędem było tak mała ilość miejsc " na wprost", bo słuchać to też widzieć, a grali wirtuozi i to właśnie trzeba widzieć.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę