Meadow Quartet na otwarcie Pardes Festival

Skomentuj (1)

zobacz więcej (15)

Rozpoczęła się kolejna edycja Pardes Festival. Tym razem oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce na Rynku, gdzie odbył się koncert grupy Meadow Quartet.

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską na dobre zadomowił się w Kazimierzu Dolnym. To już kolejna, piąta edycja wydarzenia, które przyciąga do Miasteczka coraz więcej miłośników kultury żydowskiej.

Inauguracja Pardes Festival 2017 miała miejsce późnym wieczorem na Rynku, gdzie z wspaniałym koncertem wystąpili muzycy z Meadow Quartet.

Powstały w 2009 roku zespół tworzy muzykę oryginalną i wyjątkową. Bo jak inaczej nazwać połączenie tradycyjnej muzyki żydowskiej z jazzem, muzyką filmową i współczesną kameralistyką? Tworzone przez muzyków melodie nie pozwalają się sklasyfikować. Pozwalają za to słuchaczowi na chwilowe uniesienie nad ziemią, na oderwanie od rzeczywistości. W jednym utworze słychać gorące rytmy, zaś w kolejnym melancholię i smutek. A niektóre łączą w sobie całą gamę uczuć i porywają w daleką podróż w głąb siebie…

- Cieszymy się bardzo, że ponownie gościmy w Kazimierzu Dolnym, po pięciu latach – mówi Marcin Malinowski z Meadow Quartet. – Podczas dzisiejszego koncertu zaprezentujemy, na życzenie organizatorów, przekrój naszej twórczości. Zaprezentujemy materiał z trzech naszych płyt.

Muzycy z Meadow Quartet nie mieli większych problemów z porwaniem kazimierskiej publiczności. Zasłuchanych osób przybywało wraz z każdym nowym utworem. Bo takiej muzyce zwyczajnie nie można się oprzeć.

Co jeszcze przed nami? Program – tutaj.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę