Lawendowa sobota - Lawendowe Love

Skomentuj (2)

zobacz więcej (21)

W sobotę Kazimierzu miało miejsce prawdziwe święto lawendy – Lawendowe Love. Przez cały dzień skwer przy placu zabaw trwały warsztaty, spotkania, brzmiała muzyka a nad tym wszystkim unosił się wspaniały zapach lawendy.

Lawendowe Love to nowa, ciekawa propozycja w kazimierskim kalendarzu wydarzeń. Jest to także premierowa impreza projektu „Love Kazimierz Dolny”. Powstał on z inicjatywy Agnieszki Głowackiej – założycielki Galerii Lawenda i pracowni Lowju oraz Igi Sarzyńskiej – założycielki Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym.

 

- Chcemy, by to wydarzenie było cykliczne, związane z porami roku – mówi Agnieszka Głowacka. – Teraz odbyło się letnie, a w planach mamy jesień, zimę i wiosnę.

 

Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Przez cały dzień można było próbować i kupować lokalne produkty, które powiązane były oczywiście z najważniejszą tego dnia – lawendą. W trakcie warsztatów prowadzonych przez Agnieszkę Głowacką i Igę Sarzyńską można było poznać tajniki dekorowania ciastek i babeczek oraz tworzenia lawendowych wianków. Chętnych do nauki nie brakowało, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. 

 

Zaprezentowano także letnie nakrycie stołu w prowansalskich klimatach. Pokaz odbył się z wykorzystaniem nakrycia stołowego marki Blanc MariClo.

 

W trakcie imprezy miała też miejsce licytacja ostatnich dwóch biletów na koncert Grzegorza Turnaua. Pieniądze z licytacji przeznaczono na pomoc dla sześcioletniego Franka Fernezego.

 

Po południu odbywały się spotkania z gośćmi Lawendowego Love. Podczas rozmów z Dominiką Lutyńską o swoim życiu, pracy i pasjach opowiadali: Michał Olejnik – miłośnik podróży i dobrej kuchni oraz autor książki „Romantyczna Kolacyjka”, Monika Butrym – wizażystka, specjalistka od kreowania wizerunku oraz gość specjalny – znany fotograf Arcadius Mauritz.

 

Zakończeniem tego wyjątkowego dnia był koncert Wojtka Bochry – kazimierzaka, kontratenora i finalisty Must Be The Music, Tylko Muzyka. Wojtek zaśpiewał największe przeboje Franka Sinatry. Publiczność była zachwycona jego występem, a my przypominamy, że w niedzielę wieczorem na kazimierskim Zamku odbędzie się koncert „Myśleć Sercem”, w którego trakcie ponownie usłyszymy Wojtka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Qszynka
    Obie Panie: p.Agnieszko i p.Igo - jesteście wspaniałe! prosimy o kolejne, wspaniałe pachnące spotkania...DZIĘKUJEMY, było naprawdę magicznie
  • gosc
    Pani Agnieszko,Pani Igo gratulacje i podziekowania za kolorowy ,pachnacy letni wekend!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę