Lawendowa sobota - Lawendowe Love

Skomentuj (2)

zobacz więcej (21)

W sobotę Kazimierzu miało miejsce prawdziwe święto lawendy – Lawendowe Love. Przez cały dzień skwer przy placu zabaw trwały warsztaty, spotkania, brzmiała muzyka a nad tym wszystkim unosił się wspaniały zapach lawendy.

Lawendowe Love to nowa, ciekawa propozycja w kazimierskim kalendarzu wydarzeń. Jest to także premierowa impreza projektu „Love Kazimierz Dolny”. Powstał on z inicjatywy Agnieszki Głowackiej – założycielki Galerii Lawenda i pracowni Lowju oraz Igi Sarzyńskiej – założycielki Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym.

 

- Chcemy, by to wydarzenie było cykliczne, związane z porami roku – mówi Agnieszka Głowacka. – Teraz odbyło się letnie, a w planach mamy jesień, zimę i wiosnę.

 

Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Przez cały dzień można było próbować i kupować lokalne produkty, które powiązane były oczywiście z najważniejszą tego dnia – lawendą. W trakcie warsztatów prowadzonych przez Agnieszkę Głowacką i Igę Sarzyńską można było poznać tajniki dekorowania ciastek i babeczek oraz tworzenia lawendowych wianków. Chętnych do nauki nie brakowało, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. 

 

Zaprezentowano także letnie nakrycie stołu w prowansalskich klimatach. Pokaz odbył się z wykorzystaniem nakrycia stołowego marki Blanc MariClo.

 

W trakcie imprezy miała też miejsce licytacja ostatnich dwóch biletów na koncert Grzegorza Turnaua. Pieniądze z licytacji przeznaczono na pomoc dla sześcioletniego Franka Fernezego.

 

Po południu odbywały się spotkania z gośćmi Lawendowego Love. Podczas rozmów z Dominiką Lutyńską o swoim życiu, pracy i pasjach opowiadali: Michał Olejnik – miłośnik podróży i dobrej kuchni oraz autor książki „Romantyczna Kolacyjka”, Monika Butrym – wizażystka, specjalistka od kreowania wizerunku oraz gość specjalny – znany fotograf Arcadius Mauritz.

 

Zakończeniem tego wyjątkowego dnia był koncert Wojtka Bochry – kazimierzaka, kontratenora i finalisty Must Be The Music, Tylko Muzyka. Wojtek zaśpiewał największe przeboje Franka Sinatry. Publiczność była zachwycona jego występem, a my przypominamy, że w niedzielę wieczorem na kazimierskim Zamku odbędzie się koncert „Myśleć Sercem”, w którego trakcie ponownie usłyszymy Wojtka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Qszynka
    Obie Panie: p.Agnieszko i p.Igo - jesteście wspaniałe! prosimy o kolejne, wspaniałe pachnące spotkania...DZIĘKUJEMY, było naprawdę magicznie
  • gosc
    Pani Agnieszko,Pani Igo gratulacje i podziekowania za kolorowy ,pachnacy letni wekend!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę