Weekend pod znakiem piernika

Skomentuj (2)

Pierniki większości z nas kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. I słusznie. Malutkie i lukrowane mogą nam posłużyć jako ozdoba choinkowa, te większe jako świąteczny deser. Te korzenne ciasteczka w każdej postaci możemy spotkać w Piekarni Sarzyński. Przed nami – piernikowy weekend.

Piernikowy weekend to już kolejna edycja tematycznego weekendu, który na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Piekarnię Sarzyński.

W drugi weekend grudnia, podczas 10. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego w piekarni będzie można skosztować wyjątkowych wypieków, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jakich?  Będzie zimowy tort czekoladowy z pomarańczową konfiturą i prażynką; tarta czekoladowa ze słodkim karmelem i orzechami laskowymi; mus czekoladowy na piernikowym spodzie z konfiturą śliwkową; tort z czekoladową truflą, masłem orzechowym i bezą; sernik cynamonowy z musem śliwkowym oraz sernik czekoladowy z wiśniami. Każdy miłośnik słodkości znajdzie tam coś dla siebie. Oczywiście w menu będą również rozgrzewające herbaty, kawy i trunki.  

Na niedzielę 11 grudnia zaplanowane zostały warsztaty dla dzieci. Jednak liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, więc warto dokonać rezerwacji wcześniej.

- Piernikowe warsztaty to już nasza tradycja – mówi Iga Sarzyńska. – Co roku młodzi adepci cukiernictwa przyjeżdżają, by spędzić czas w miłej, świątecznej atmosferze, poznać techniki dekorowania pierników, a swoje piernikowe dzieła zabrać do domu. Specjalnie dla naszych gości przygotujemy piękną, piernikową dekorację piekarni.  

W sprzedaży jak co roku będą całe kolekcje ręcznie zdobionych pierniczków, chatek i choinek. W tym roku dodatkowo oprócz pierniczków pojawią się również piękne, ręcznie zdobione czekolady z owocami i ażurkowymi misternie dekorowanymi pierniczkami. Te ostatnie to limitowana, świąteczna edycja.  

Podczas piernikowego weekendu w sobotę 10 grudnia w Restauracji na Piętrze, o godz. 19.00 odbędzie się  koncert pt.  ,,Tak niedawno''. Na skrzypcach zagra Olga Wasilewska, zaś na fortepianie Waldemar Ziemnicki. W programie pojawi się muzyka popularna różnych narodów. Bilet wstępu: 25 zł. Na warsztaty i koncert konieczna wcześniejsza rezerwacja: art@sarzynski.com.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Redakcja
    @Kalafior, dziękujemy za uwagi.
  • Kalafior
    Zapomniano opatrzeć tekt podpisem: ARTYKUŁ SPONSOROWANY.
    A i coś nie tak jest w warstwie redaktorskiej - ten tekst kaleczy uszy i mózg! ("jest taka możliwość, iż w tym roku również na warsztaty przybędzie Święty Mikołaj i nagrodzi wszystkich uczestników" - skomplikowane założenie zdań nadrzędnych i podrzednych a przede wszystkim byle jakich!

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę