Koncert Myśleć Sercem

Pod koniec lipca na kazimierskim Zamku odbędzie się koncert dwójki młodych artystów z Kazimierza – Moniki Malczak oraz Wojciecha Bochra. Finałem koncertu będzie przedstawienie „Myśleć sercem – Papieskie inspiracje” – autorski projekt znanego aktora Dariusza Jakubowskiego.

W przeddzień Światowych Dni Młodzieży Zamek w Kazimierzu Dolnym stanie się sceną koncertową dla dwójki młodych i niezwykle utalentowanych kazimierzaków:

 

Monika Malczak - absolwentka Wokalistyki Jazzowej. Laureatka licznych Festiwali i Konkursów Wokalnych. Jest także tegoroczną finalistką Blue Note Competition w Poznaniu oraz zdobywczynią I nagrody w Konkursie Wokalistyki Jazzowej w Warszawie. Współpracowała z wieloma artystami polskiej jak i zagranicznej sceny, m.in.: z Mariuszem „Fazi" Mielczarkiem, Bogdanem Hołownią, Wojciechem Majewskimm i Wojciechem Zielińskim. 

Wystąpi wraz z zespołem, który został doceniony przez wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej, takimi jak Anna Serafińska, Janusz Szrom, czy Lora Szafran.

 

Wojciech Bochra - finalista Must Be The Music, kontratenor, obecnie związany z projektem muzycznym "I Love Czekolada", który łączący klasyczny wokal z delikatnymi i przepełnionymi emocjami brzmieniami akordeonu i fortepianu. Styl muzyczny projektu można określić, jako stricte filmowy z nieco offowymi brzmieniami, przepełniony magią i mistycyzmem.

 

Na zakończenie koncertu odbędzie się przedstawienie „Myśleć Sercem – Papieskie inspiracje”. Autorem spektaklu jest znany aktor Dariusz Jakubowski. Inspiracją dla sztuki był list Jana Pawła II adresowany do artystów, którzy, jak pisze papież - z pasją i poświęceniem poszukują nowych „epifanii” piękna, aby podarować je światu w twórczości artystycznej.

 

Przedstawienie jest objęte honorowym patronatem Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej i prezentowane było w wielu znamienitych miejscach m.in. w Rzymie w Kościele Santo Spirito, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie i w Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

 

Dariuszowi Jakubowskiemu będą towarzyszyli: Katarzyna Thomas – sopran oraz Piotr Szafraniec – fortepian.

 

Koncert odbędzie się 24 lipca o godz. 17.00, wstęp wolny.

 

W tym samym dniu na placu obok Plebanii odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny. Organizatorem festynu jest Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. Św. Anny.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę