Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (26-28 kwietnia)?

Zastanawiasz się, jak spędzić najbliższy weekend? Zobacz, co będzie się działo w naszym mieście! Informacje o imprezach i innych wydarzeniach znajdziesz w poniższym zestawieniu.

26 kwietnia, piątek

Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

27 kwietnia, sobota

9:00 Rajd rowerowy na Skarpę Dobrską (Puławy → Kazimierz Dolny → Skarpa Dobrska → Bochotnica → Puławy)
Propozycja dla amatorów rowerowych wypraw – rajd z Puław, na trasie którego znalazły się Kazimierz, Skarpa Dobrska i Bochotnica. Dystans, jaki do pokonania będą mieli uczestnicy, wynosi około 45 kilometrów.
Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona – dlatego obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmowane są do 26 kwietnia.

10:00 Turniej piłkarski dla dzieci (stadion Orłów w Bochotnicy, ul. Kazimierska 122)
Organizatorzy zapraszają na turniej piłkarski, który odbędzie się pod egidą LZPN w kategorii Orlik Młodszy – dla dzieci do rocznika 2009.

10:30 Kazimierska Wiosna Fotograficzna (przy studni na Rynku)
W programie spotkania znalazł się wykład, pokazy, plener a oprócz tego również kawa z szarlotką i ognisko.
Wstęp wolny.

12:00 Dzień Wolnej Sztuki (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)
Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011 roku, promuje refleksyjne zwiedzanie galerii i muzeów. Celem jest przekonanie turystów, że lepiej obejrzeć mniej obiektów, ale za to móc się nad nimi zastanowić. Podczas najbliższej edycji Dnia Wolnej Sztuki Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do wspólnego odkrywania wątków miłosnych na wystawie „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki”.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

12:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zamek, legendy i stary Kazimierz”
To propozycja wyjątkowo wesołej wycieczki po mieście, podczas której uczestnicy poznają urokliwe zakątki Kazimierza oraz wiele interesujących i zabawnych historii. W programie zwiedzania znalazły się m.in. zamek, baszta, kazimierskie rynki i wzgórze franciszkanów. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.
Cena: 20 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia (młodsze bezpłatnie). Koszt wycieczki nie obejmuje biletów wstępu na zamek i basztę w wysokości 5 zł od osoby.

14:00 Wycieczka rodzinna z przewodnikiem „Dobra zabawa”
Zwiedzanie miasta połączone będzie z rejsem po Wiśle, zabawą oraz zajęciami dla dzieci. W programie znalazło się między innymi: zwiedzanie zabytków, spacer lessowym wąwozem, oglądanie przestrzennej makiety miasta, godzinny rejs statkiem. Organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc.
Cena: 40 zł dorośli i młodzież od 15 lat, 38 zł dzieci do lat 15.

19:00 WpółDrogi Festival: monodram „Mały Książę” w wykonaniu Tadeusza Kwinty (Dawna Synagoga, ul. Lubelska 4)
Monodram „Mały Książę” w autorskim spektaklu Tadeusza Kwinty, artysty Piwnicy pod Baranami, to sceniczna adaptacja książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Głównymi atutami spektaklu są humor przeplatający się z poezją oraz wartka narracja. Spektakl nie ma ograniczeń wiekowych.
Ceny biletów: 40 zł normalny / 30 zł ulgowy (przedsprzedaż); 50 zł normalny / 40 zł ulgowy (w dniu spektaklu). Bilety można kupić on-line oraz w Dawnej Synagodze.

20:00 Wycieczka z przewodnikiem „Nocne zwiedzanie Kazimierza”
Nocne Zwiedzanie Kazimierza© Zdobywca wielu nagród, w tym I miejsca na Tourism Trends Awards w Gdańsku. Niezwykła, wieczorna wyprawa. W programie między innymi wejście do wąwozu Korzeniowego przy blasku zapalonych pochodni.

Wycieczka rodzinna z przewodnikiem „Dobra zabawa”

Spacer z przewodnikiem dla całych rodzin – w programie między innymi rejs po Wiśle oraz zajęcia dla dzieci.

Wystawa Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia”
(Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!”
(Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej”
(Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)


28 kwietnia, niedziela

10:00 VII Kazimierski Test Coopera
Kazimierski Test Coopera to cykliczna impreza biegowa odbywająca się na wiosnę. Biegacze zbierają się na wale wiślanym, a ilość pokonanych przez nich kilometrów stanowi wskaźnik ich formy – bieg trwa 12 minut.

10:00 i 12:00 Spacer z przewodnikiem „Odkrywamy tajemnice zamku w Janowcu” (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Zamek w Janowcu)
Będzie to wyjątkowa okazja, by w towarzystwie przewodnika poznać dzieje dawnej twierdzy, odkryć tajemnice jego mieszkańców, a nawet dowiedzieć się jakie duchy straszą w okolicy!
Cena biletu: 16 zł normalny, 12 zł ulgowy.

11:00 Wycieczka Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową (stacja Karczmiska)
Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie kurs kultową wąskotorówką!
Cena biletów: 22 zł / 14 zł

15:00 Wycieczka z przewodnikiem „Zwiedzisz. Zdegustujesz. Posmakujesz”
Na trasie wycieczki znalazły się rynki oraz wzgórze klasztorne, podczas której przewodnik przybliży również kulturę żydowskich mieszkańców Kazimierza. Spacer zakończy się degustacją regionalnych nalewek i kuchni żydowskiej. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do godziny 12:00 w dniu imprezy.
Cena: 50 zł

Wystawa Wystawa „Rossa. Wileńska nekropolia” (Plac wokół fary, ul. Zamkowa 6)

Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki!” (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, Rynek 19)

Wystawa „Rekonstrukcja wnętrza dawnego warsztatu złotniczego” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

Wystawa „Historia polskiej biżuterii patriotycznej” (Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Rynek 19)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę