3 plenery wiosenne Konrada Kucza-Kuczyńskiego

zobacz więcej (18)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można wystawę prac Konrada Kucza-Kuczyńskiego pt. „3 plenery wiosenne: Wenecja’16 Rodos’17 Burgundia’18”.

Konrad Kucza-Kuczyński urodził się w 1941 w Czerwonym Dworze k.Wilna. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a od prawie 40 lat wykładowcą, niewiele krócej profesorem nauk technicznych.
- Projektuję i realizuję architekturę sakralną, mieszkaniową i użyteczności publicznej – pisze sam o sobie. - Próbuję pisać książki i publicystykę. Mieszkam w Warszawie i od 1998 w Kazimierzu Dolnym.

Cykle prac rysunkowych i graficznych Konrada Kucza - Kuczyńskiego to m.in.: „Paryż”, „Podlasie”, „Kazimierz Dolny”, „Toskania”, „San Gimignano”, „Sycylia”, „Wenecja”, „Skandynawia”, „Podole”, ”Rodos”, „USA”, „Hiszpania/Meksyk/Kuba”, „Algieria 1981” czy „Portugalia”. 10 wystaw zbiorowych i ponad 30 indywidualnych prac graficznych oraz 8 projektowych, m.in. w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku, Gorzowie Wlkp., Berlinie, N.Y., Perpignan, Wenecji.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można obecnie wystawę pt. „3 plenery wiosenne: Wenecja’16 Rodos’17 Burgundia’18”. Wstęp jest wolny.

- Kazimierz jest zawsze. Dla odczytania jego urody trzeba go opuścić. Dobra jest pora wiosny. Nasycenie się nowymi miejscami, zapamiętanie poprzez skrótowy szkic, potem dokładniejszy zapis – mówi Konrad Kucza-Kuczyński. - Nie oznacza on jednak zamknięcia pamięci. Trzy plenery: 2016, 2017 i 2018 nie tworzą całości. Odczytanie ich inności dopełnia obraz Kazimierza…


Wystawę oglądać można w godzinach pracy Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki: wtorek - piątek: 9.00 – 19.00, sobota: 13.00 – 18.00, niedziela i poniedziałek: nieczynne.

 

Fragment wernisażu obejrzeć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę