3 plenery wiosenne Konrada Kucza-Kuczyńskiego

zobacz więcej (18)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można wystawę prac Konrada Kucza-Kuczyńskiego pt. „3 plenery wiosenne: Wenecja’16 Rodos’17 Burgundia’18”.

Konrad Kucza-Kuczyński urodził się w 1941 w Czerwonym Dworze k.Wilna. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a od prawie 40 lat wykładowcą, niewiele krócej profesorem nauk technicznych.
- Projektuję i realizuję architekturę sakralną, mieszkaniową i użyteczności publicznej – pisze sam o sobie. - Próbuję pisać książki i publicystykę. Mieszkam w Warszawie i od 1998 w Kazimierzu Dolnym.

Cykle prac rysunkowych i graficznych Konrada Kucza - Kuczyńskiego to m.in.: „Paryż”, „Podlasie”, „Kazimierz Dolny”, „Toskania”, „San Gimignano”, „Sycylia”, „Wenecja”, „Skandynawia”, „Podole”, ”Rodos”, „USA”, „Hiszpania/Meksyk/Kuba”, „Algieria 1981” czy „Portugalia”. 10 wystaw zbiorowych i ponad 30 indywidualnych prac graficznych oraz 8 projektowych, m.in. w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Białymstoku, Gorzowie Wlkp., Berlinie, N.Y., Perpignan, Wenecji.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można obecnie wystawę pt. „3 plenery wiosenne: Wenecja’16 Rodos’17 Burgundia’18”. Wstęp jest wolny.

- Kazimierz jest zawsze. Dla odczytania jego urody trzeba go opuścić. Dobra jest pora wiosny. Nasycenie się nowymi miejscami, zapamiętanie poprzez skrótowy szkic, potem dokładniejszy zapis – mówi Konrad Kucza-Kuczyński. - Nie oznacza on jednak zamknięcia pamięci. Trzy plenery: 2016, 2017 i 2018 nie tworzą całości. Odczytanie ich inności dopełnia obraz Kazimierza…


Wystawę oglądać można w godzinach pracy Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki: wtorek - piątek: 9.00 – 19.00, sobota: 13.00 – 18.00, niedziela i poniedziałek: nieczynne.

 

Fragment wernisażu obejrzeć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę