Kośmiński u Grabskich

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Galeria Grabskich rozpoczyna ten rok od wystawy poświęconej Kazimierzowi takiemu, jaki jest obecnie. Zimowy, mroźny, ale też piękny i spokojny. Wszystko to uchwycił w swej sztuce Jacek Kośmiński. To właśnie jego obrazy będzie można wkrótce podziwiać na Lubelskiej 33.

- Uderzył w nas żywy mróz, żywy wiatr i żywy śnieg, a to wszystko - oblane żywym słońcem... Stojąc wśród świeżych, mokrych jeszcze obrazów, czuliśmy szczypanie na policzkach i uśmiech zadowolenia kazimierskich krajobrazów na plecach... Wszystkie obrazy przesiąknięte były światłem i powietrzem malarstwa plenerowego – tak opisują swoje wrażenia po wejściu do pracowni artysty Olga i Jan Grabscy. - Portretowały zimowe oblicze Kazimierza Dolnego – oblicze oddane z przenikliwością spojrzenia i spokojem... jakie zapewniają mróz i pochodzenie... oraz czapka uszatka i specjalne buty... Bez tych ostatnich trudno byłoby wytrzymać w siarczystym mrozie pleneru...

Jacek Kośmiński to kazimierzak z krwi i kości, jeden z ostatnich uczniów „króla polskich pejzaży” Jerzego Gnatowskiego oraz członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Jego obrazy zachwycają światłem i barwami, są pełne spokoju i zachwytu nad otaczającą nas naturą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Grabskich przy ul. Lubelskiej 33,  25 lutego o godz. 14.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • zyga
    Faktycznie rozrasta się.Na oko spokojnie 115 kg
  • Zenon Rogala
    Nareszcie. Talent Jacka Kośmińskiego to bogactwo, które pomnaża się i rozrasta wraz z upływem czasu. Ilekroć jestem w Kazimierzu, a przyjeżdżam między innymi dla walorów miasta, ale także dla obrazów Pana Jacka. Kilka z nich zdobi mój krakowski dom i gdy przyjadę do Kazimierza, zawsze w napięciu wchodzę do galerii, gdzie piękna żona artysty dumna z talentu swego męża, świetnie promuje jego arcydzieła. I w tym roku wybieram się na Wielkanoc do tego zakątka po ciszę i piękne kazimierskie pejzaże i choć jeden z pracowni wielkiego artysty Jacka Kośmińskiego. zeno44

Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę