Janusz Olszewski i jego Gra z kolorem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (22)

W Galerii Grabskich otwarta została wystawa malarstwa Janusza Olszewskiego, zatytułowana „Gra z kolorem”. Prezentowane prace zachwycają barwą, światłem oraz tematyką.

Janusz Olszewski to artysta światowej sławy. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członkiem Związku Artystów Polskich oraz Związku Artystów Nowego Jorku. W swoim dorobku ma ponad sto indywidualnych wystaw na całym świecie, a jego obrazy reprezentują polskie malarstwo w ponad czterdziestu polskich placówkach dyplomatycznych. Bez wątpienia można też powiedzieć, że artysta jest najlepszym polskim impresjonistą - mistrzem koloru i techniki impasty.

Nic więc dziwnego, że wernisaż malarstwa Janusza Olszewskiego ściągnął do Galerii Grabskich tak wielu miłośników sztuki. Wystawa zatytułowana „Gra z kolorem” zabiera nas w podróż do Francji, Hiszpanii i Włoch, na spacer po plaży, łące czy lesie.

- Radość spojrzenia, radość widzenia, radość dostrzegania tego, co nas otacza, tego, co jest jakby na co dzień  a co nie zawsze potrafimy zobaczyć. Tę radość te właśnie obrazy nam pokazują – mówi Waldemar Odorowski. – To jest jakby istotą malarstwa, żeby przekazać wieść o świecie, której nie da się wyrazić innymi sposobami czy środkami.

Jak mówi Waldemar Odorowski, problem tkwi w tym, że nie w każdym malarstwie ta wieść jest przekazana w taki wyrazisty, oczywisty, zrozumiały, jasny i prosty do przyswojenia sposób. A takie właśnie jest malarstwo Janusza Olszewskiego.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Ines
    Janusz Olszewski znajduje się m.in. na zdjęciu nr 1 (po prawej stronie, obok Olgi Grabskiej).

    Z pozdrowieniami
    Agnieszka Skrzyńska - Michalczewska
  • pijany znad Grodarza
    Sorry. Mistrz to pan ze zdjęcia 1 czy z 7 ?. Kolejność zdjęć i kwiaty / róże ze zdjęcia nr 1/ , osobie, która li tylko przeczytała tekst i widzi zdjęcia a nie zna mistrza, niewątpliwie sprawi trudność.

Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę