Janusz Olszewski i jego Gra z kolorem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (22)

W Galerii Grabskich otwarta została wystawa malarstwa Janusza Olszewskiego, zatytułowana „Gra z kolorem”. Prezentowane prace zachwycają barwą, światłem oraz tematyką.

Janusz Olszewski to artysta światowej sławy. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członkiem Związku Artystów Polskich oraz Związku Artystów Nowego Jorku. W swoim dorobku ma ponad sto indywidualnych wystaw na całym świecie, a jego obrazy reprezentują polskie malarstwo w ponad czterdziestu polskich placówkach dyplomatycznych. Bez wątpienia można też powiedzieć, że artysta jest najlepszym polskim impresjonistą - mistrzem koloru i techniki impasty.

Nic więc dziwnego, że wernisaż malarstwa Janusza Olszewskiego ściągnął do Galerii Grabskich tak wielu miłośników sztuki. Wystawa zatytułowana „Gra z kolorem” zabiera nas w podróż do Francji, Hiszpanii i Włoch, na spacer po plaży, łące czy lesie.

- Radość spojrzenia, radość widzenia, radość dostrzegania tego, co nas otacza, tego, co jest jakby na co dzień  a co nie zawsze potrafimy zobaczyć. Tę radość te właśnie obrazy nam pokazują – mówi Waldemar Odorowski. – To jest jakby istotą malarstwa, żeby przekazać wieść o świecie, której nie da się wyrazić innymi sposobami czy środkami.

Jak mówi Waldemar Odorowski, problem tkwi w tym, że nie w każdym malarstwie ta wieść jest przekazana w taki wyrazisty, oczywisty, zrozumiały, jasny i prosty do przyswojenia sposób. A takie właśnie jest malarstwo Janusza Olszewskiego.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Ines
    Janusz Olszewski znajduje się m.in. na zdjęciu nr 1 (po prawej stronie, obok Olgi Grabskiej).

    Z pozdrowieniami
    Agnieszka Skrzyńska - Michalczewska
  • pijany znad Grodarza
    Sorry. Mistrz to pan ze zdjęcia 1 czy z 7 ?. Kolejność zdjęć i kwiaty / róże ze zdjęcia nr 1/ , osobie, która li tylko przeczytała tekst i widzi zdjęcia a nie zna mistrza, niewątpliwie sprawi trudność.

Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę