Sanktuarium Zwiastowania - Polski Nazaret

Skomentuj (1)

W tym roku obchodzimy Rok Brata Alberta - franciszkanina, patrona polskich artystów. Z tej okazji w krużgankach Klasztoru O.O. Franciszkanów będzie można podziwiać obrazy malarzy z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Wernisaż wystawy już w najbliższą sobotę.

Św. Brat Albert – Adam Chmielowski – założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec oraz malarz. Kanonizowany przez Jana Pawła II, stał się patronem wszystkich polskich artystów. Rok 2017 został poświęcony właśnie jego pamięci. 

By to uczcić, w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym, odbędzie się wystawa artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Ponad 30 malarzy zaprezentuje swoje najnowsze prace będące pokłosiem m.in. ubiegłorocznego pleneru w Wiatrakowie. 

- Te prace odzwierciedlają piękno zespołu klasztornego w kontekście Kazimierza, nad którym góruje nie tylko Góra Trzech Krzyży, Willa Pruszkowskiego, ruiny Zamku, Fara, ale także Klasztor na Wietrznej Górze. Od ponad trzystu lat kościół i bracia w brązowym habicie służą miejscowej i okolicznej ludności. Kroniki klasztorne skrywają wiele pięknych kart wspólnej historii Królewskiego Miasta nad Wisłą i Klasztoru, który od 30 lat jest również sanktuarium maryjnym – pisze kurator wystawy o. Nikodem Gdyk OFM z Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. - Pragniemy, aby kolejna, piękna karta, została zapisana paletą kolorów dzięki wystawie obrazów ukazujących ten zabytek sakralny Kazimierza Dolnego. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 marca o godz. 12.30. W tym dniu, o godz. 11.00, zostanie także odprawiona Msza św. z udziałem artystów, którą poprowadzi o. Paschalis A. Kwoczała OFM – Komisarz Ziemi Świętej w Polsce.

Wystawę będzie można oglądać od 18 marca do 28 kwietnia.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę