Czarno - białe opowieści Ewy Hartwig - Fijałkowskiej i Edwarda Hartwiga

Przez cały marzec w Domu Kuncewiczów będzie można oglądać wystawę fotografii Ewy Hartwig-Fijałkowskiej, córki słynnego fotografa Edwarda Hartwiga. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporamy.

Wystawie fotografii Ewy Hartwig-Fijałkowskiej nadano tytuł „Czarno-białe” opowieści. W jej ramach będzie można zobaczyć 11 analogowych fotografii z lat 60. i 70. XX wieku, które dzięki uprzejmości szefa Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej, Dariusza Hankiewicza, zostaną wyeksponowane w Pokoju Witolda w Kuncewiczówce.

- Ewa Hartwig-Fijałkowska jest córką wybitnego fotografa, Edwarda Hartwiga. Choć nie związała się zawodowo z fotografią, to wielokrotnie pracowała razem z ojcem. Ich wspólne prace zawiera m.in. album dedykowany Kazimierzowi Dolnemu, wydany w 1991 roku – piszą organizatorzy wystawy. - Ciekawostką jest to, iż wstęp do albumu napisała sama Maria Kuncewiczowa. 

Wystawę będzie można oglądać od 2 marca do 2 kwietnia w Domu Kuncewiczów. Towarzyszyć jej będzie pokaz diaporamy, spektaklu audiowizualnego, zdjęć Edwarda Hartwiga z jego osobistym komentarzem.

- Postanowiliśmy zaprezentować fotografie Hartwiga, znajdujące się w zbiorach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Postaramy się, aby towarzyszył im komentarz samego autora. Głos mistrza zabrzmi dzięki pomocy dziennikarzy z Radia Lublin, w którego to archiwach znajdują się takie skarby - mówi Monika Januszek - Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. 

Edward Hartwig to jeden z najwybitniejszych polski fotografików. Jego twórczość, łącząca fotografię i grafikę, jest uznawana na całym świecie. Artysta był zafascynowany pejzażem, człowiekiem, fotografią teatralną i architekturą. Zafascynowany był także Kazimierzem Dolnym, który często odwiedzał i którym nigdy nie mógł się nasycić.

Otwarty pokaz diaporamy odbędzie się 19 marca o godz. 12.00 w Domu Kuncewiczów.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę