Czarno - białe opowieści Ewy Hartwig - Fijałkowskiej i Edwarda Hartwiga

Przez cały marzec w Domu Kuncewiczów będzie można oglądać wystawę fotografii Ewy Hartwig-Fijałkowskiej, córki słynnego fotografa Edwarda Hartwiga. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporamy.

Wystawie fotografii Ewy Hartwig-Fijałkowskiej nadano tytuł „Czarno-białe” opowieści. W jej ramach będzie można zobaczyć 11 analogowych fotografii z lat 60. i 70. XX wieku, które dzięki uprzejmości szefa Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej, Dariusza Hankiewicza, zostaną wyeksponowane w Pokoju Witolda w Kuncewiczówce.

- Ewa Hartwig-Fijałkowska jest córką wybitnego fotografa, Edwarda Hartwiga. Choć nie związała się zawodowo z fotografią, to wielokrotnie pracowała razem z ojcem. Ich wspólne prace zawiera m.in. album dedykowany Kazimierzowi Dolnemu, wydany w 1991 roku – piszą organizatorzy wystawy. - Ciekawostką jest to, iż wstęp do albumu napisała sama Maria Kuncewiczowa. 

Wystawę będzie można oglądać od 2 marca do 2 kwietnia w Domu Kuncewiczów. Towarzyszyć jej będzie pokaz diaporamy, spektaklu audiowizualnego, zdjęć Edwarda Hartwiga z jego osobistym komentarzem.

- Postanowiliśmy zaprezentować fotografie Hartwiga, znajdujące się w zbiorach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Postaramy się, aby towarzyszył im komentarz samego autora. Głos mistrza zabrzmi dzięki pomocy dziennikarzy z Radia Lublin, w którego to archiwach znajdują się takie skarby - mówi Monika Januszek - Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. 

Edward Hartwig to jeden z najwybitniejszych polski fotografików. Jego twórczość, łącząca fotografię i grafikę, jest uznawana na całym świecie. Artysta był zafascynowany pejzażem, człowiekiem, fotografią teatralną i architekturą. Zafascynowany był także Kazimierzem Dolnym, który często odwiedzał i którym nigdy nie mógł się nasycić.

Otwarty pokaz diaporamy odbędzie się 19 marca o godz. 12.00 w Domu Kuncewiczów.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę