Ikony u Grabskich

Zgodnie ze swą tradycją Galeria Grabskich przygotowała na okres Wielkanocny spotkanie ze sztuką i duchowością. Przybliży ono historię ikon, bo to im poświęcony jest ten czas.

Na wystawie, którą będzie można oglądać w Galerii Grabskich od 1 kwietnia, zaprezentowanych zostanie ponad sto ikon, zarówno współczesnych jak i tradycyjnych – kanonicznych, pochodzących z czterech różnych szkół ikonograficznych: Szkoły z Bielska Podlaskiego, Szkoły Franciszkanów, Szkoły Dominikanów oraz Szkoły Jezuitów.

- Zaproszeni przez nas goście, doskonali ikonopisarze, przybliżą Państwu tajniki sztuki pisania ikon, ale także nauczą Państwa, jak odczytywać ich symbolikę – czytamy w zaproszeniu. - To wyjątkowe wydarzenie duchowe, które na stałe wpisało się już w tradycje naszej Galerii.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 14.00 w sobotę 1 kwietnia. Ikony pozostaną w galerii do 23 kwietnia.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę