Ikony u Grabskich

Zgodnie ze swą tradycją Galeria Grabskich przygotowała na okres Wielkanocny spotkanie ze sztuką i duchowością. Przybliży ono historię ikon, bo to im poświęcony jest ten czas.

Na wystawie, którą będzie można oglądać w Galerii Grabskich od 1 kwietnia, zaprezentowanych zostanie ponad sto ikon, zarówno współczesnych jak i tradycyjnych – kanonicznych, pochodzących z czterech różnych szkół ikonograficznych: Szkoły z Bielska Podlaskiego, Szkoły Franciszkanów, Szkoły Dominikanów oraz Szkoły Jezuitów.

- Zaproszeni przez nas goście, doskonali ikonopisarze, przybliżą Państwu tajniki sztuki pisania ikon, ale także nauczą Państwa, jak odczytywać ich symbolikę – czytamy w zaproszeniu. - To wyjątkowe wydarzenie duchowe, które na stałe wpisało się już w tradycje naszej Galerii.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 14.00 w sobotę 1 kwietnia. Ikony pozostaną w galerii do 23 kwietnia.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę