Ikony u Grabskich

Zgodnie ze swą tradycją Galeria Grabskich przygotowała na okres Wielkanocny spotkanie ze sztuką i duchowością. Przybliży ono historię ikon, bo to im poświęcony jest ten czas.

Na wystawie, którą będzie można oglądać w Galerii Grabskich od 1 kwietnia, zaprezentowanych zostanie ponad sto ikon, zarówno współczesnych jak i tradycyjnych – kanonicznych, pochodzących z czterech różnych szkół ikonograficznych: Szkoły z Bielska Podlaskiego, Szkoły Franciszkanów, Szkoły Dominikanów oraz Szkoły Jezuitów.

- Zaproszeni przez nas goście, doskonali ikonopisarze, przybliżą Państwu tajniki sztuki pisania ikon, ale także nauczą Państwa, jak odczytywać ich symbolikę – czytamy w zaproszeniu. - To wyjątkowe wydarzenie duchowe, które na stałe wpisało się już w tradycje naszej Galerii.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 14.00 w sobotę 1 kwietnia. Ikony pozostaną w galerii do 23 kwietnia.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę